Nike’tan Bluetooth Destekli Basketbol Ayakkabısı

Nike’tan Bluetooth Destekli Basketbol Ayakkabı

Dünyanın en büyük spor giyim markası olan Nike, endüstrinin dijital dönüşümüne rehberlik etmeye devam ediyor. Bağcıklarını kendi kendine bağlayan basketbol ayakkabısını bu yıl içinde piyasaya sürmeyi planlayan şirket, yepyeni bir modelle daha karşımıza çıktı.

Daha önce yaptığımız haberde, Nike’ın bağcıklarını motorize şekilde sıkan HyperAdapt modelini sizlerle paylaşmıştık. Hafif ve atletik bir yapıda olan basketbol ayakkabısı, 350 dolar fiyat etiketi ile 2019 yılı içerisinde piyasaya sürülecek.

ABD’li spor giyim devi, resmi Twitter hesabından paylaştığı videoda, benzer bir yaklaşımı benimseyen yeni bir modelin yolda olduğunu duyurdu. Spor ayakkabılarının gerçekte nasıl göründüğünü ne yazık ki göremiyoruz; ancak ayakkabıyı deneyen sporcuların tepkilerinden yola çıkarak, ayakkabının bağcıklarının akıllı telefon yardımıyla otomatik olarak sıkılabildiğini tahmin ediyoruz. 

 

 

Ayakkabıyı deneyenler arasında Jayson Tatum, Luka Doncic ve Ben Simmons gibi NBA yıldızları bulunuyor.

Bluetooth desteği ile gelen ayakkabı, kablosuz bağlantıya sahip olmayan HyperAdapt 1.0 ile karşılaştırıldığında kayda değer bir değişikliğe işaret ediyor. 

Ayakkabının ismi, tasarımı ve fiyatı ile ilgili herhangi bir bilgiye sahip değiliz; fakat Nike’ın yarın düzenleyeceği etkinlikte “yarının basketbol ayakkabısına” dair her şeyi bulacağız. O zamana kadar bizi takip etmeye devam edin!