Nike Giyilebilir Teknoloji Ürünleri İçin Apple ile Çalışıyor

Nike Giyilebilir Teknoloji Ürünleri İçin Apple ile Çalışıyor

Nike son zamanlarda FuelBand isimli aksesuarını iptal etse de firmanın, Apple ile önceden Nike+ gibi uygulamarın yanısıra giyilebilir teknoloji kapsamında da yakın çalışmalar sürdürdüğü görüldü.

Nike'ın CEO'su Mark Parker, Apple ile çalışmalarda kendinden emin olduğunu söylerek Nike ve Apple ilişkisi kapsamında neler üretilebileceğini gözden geçiriyor. Parker, planları içerisinde şu anda giyilebilir teknoloji kapsamında 25 milyon Nike+ kullancısı rakamını yüz milyonlara yükseltmeyi düşünüyor. Apple'ın da uygulama, ve hatta firmalar arası ilişki yeterince gelişirse giyilebilir yeni bir teknoloji desteğiyle Nike'ı tekrar spor ve teknoloji alanında üst sıralarda görecek olabiliriz.

Şu sıralar Parker'ın amacı direkt olarak Apple ile yeni bir donanım üretmek üzerine değil, bahsettiği üzere Nike+ kullanıcısı sayısını yükseltmek üzere. Firmaya göre fitness takibinde donanım satın almaktansa bu kullanımı uygulama içerisine enjekte etmek Nike+ aracılığıyla yakın zaman içerisinde çok kolay olacak. Nike en başından beri bildiğimiz üzere Nike+ sayesinde Apple'ın iPod ve iPhone'larına büyük destek veriyor, hatta son çıkacak Apple Watch için de uygulamalar düzenliyordu. Apple Nike'in eski tasarım yönetmenini geçen sene içerisinde kendi bünyesine katarak son aylarda ortaya çıkan Apple Watch tasarımlarında kullandı ve söylenene göre bu Apple açısından büyük yarar sağladı. Nike ise gelecek giyilebilir teknoloji donanımları hakkında "daha gizli, daha tümleşik, daha stilist ve daha kullanışlı" yorumunu yapıyor.

Siz de iPhone ve iPod'unuzda Nike+ uygulamasını kullanmak ve sporunuzda size yardımcı olacak sayaçları tutmak istiyorsanız ilgili bağlantılardan Nike+'ı indirip telefonlarınıza kurabilirsiniz.

McLaren F1'i World of Speed'in Yeni Fragmanında Görüyoruz

Google ile Oxford Üniversitesi'nin Gizemli Yapay Zeka Geliştirme İşbirliği

YORUMLAR