Nike’ın Gelecekten Gelen Ayakkabıları 2019 Yılında Satışa Çıkıyor

Nke’ın Gelecekten Gelen Ayakkabıları 2019 Yılında Çıkıyor

Marty MacFly’ın Nike Mag’leri gibi bağcıklarını kendi kendine bağlayan bir spor ayakkabısıyla basketbol oynamak gibi bir hayaliniz varsa, gelecek sene bu şansı yakalayabilirsiniz. 

80’lerin efsanevi bilim kurgu serisi Back to the Future’da gördüğümüz havalı teknolojiler yavaş yavaş gerçek olmaya başladı. İzleyenler hatırlayacaktır; kült filmin en unutulmaz sahnelerin bir tanesi Marty MacFly’ın Nike Mag’lerini ilk kez giydiği andı. 

İşte o sahne...

Bağcıklarını kendi kendine bağlayan ayakkabı, o dönemdeki mevcut teknolojiler sebebiyle bir bilim kurgu fantezisi olmaktan öteye gidememişti. Geleceğe Dönüş 2 filminde gördüğümüz efsanevi ayakkabıyı 2011 ve 2016 yıllarında satışa çıkaran Nike, benzer özelliklere sahip yeni bir basketbol ayakkabısı ile karşımıza çıktı.

Nike’ın prestij modeli olarak sunduğu Nike Mag, 4 bin dolar ila 45 bin dolar arasında değişen astronomik bir fiyat skalasına sahipti, ancak markanın Hyper Adapt adını verdiği teknolojiyle ürettiği basketbol ayakkabısı çok daha makul bir fiyatla gelecek.

FastFit nike

Tıpkı Nike Mag gibi bağcıklarını motorize şekilde sıkan ayakkabı, muhtelemen daha hafif ve atletik bir yapıda olacak. 350 dolar fiyat etiketi ile 2019 yılında piyasaya sürülecek olan ayakkabı, kullanıcılara bambaşka bir deneyim yaşatacak.

Ayakkabının mükemmel bir tasarıma sahip olduğunu belirten Nike CEO’su Mark Parker, “Bu dijital dönüşümü ürünlerimize aktarmak için çok büyük bir adım” dedi.