Nike ve NBA'den Yeni Forma Teknolojisi

Nike ve NBA'den Yeni Forma Teknolojisi

Nike, NBA'de tuttuğunuz takıma dair haberlere ve videolara kolayca ulaşmanızı sağlayan 'Nike NBA Jersey with NikeConnect' teknolojisini, hazırladığı harika bir videoyla tanıttı. 

Uzun süredir giyilebilir teknolojiler üzerine yatırımlar yapan Nike, yıllar öncesinde Apple ile ortaklığa giderek, yeni giysi teknolojileri geliştireceğini açıklamıştı. Yaptığı yatırımların ardından birkaç farklı ürününü de piyasaya sürmekten kaçınmayan Nike, bugün yayınladığı videoyla NikeConnect'in son ürününü tanıttı. 

Nike NBA Jersey with NikeConnect başlığıyla geliştirilen yeni NBA formalarını tanıtan şirket, yapılan ortaklıkla birlikte artık bazı formaların NikeConnect teknolojisini kullanacağını ve bu teknoloji sayesinde kullanıcıların basit bir dokunuşla tuttukları takımların özet görüntülerine, maç sonuçlarına ve takımlar için hazırlanan özel içeriklere ulaşabileceklerini açıkladı.

29 Eylül'den sonra Amerika Birleşik Devletleri'nin her yerinde NikeConnect teknolojisi kullanan formalara ulaşılabileceğinin altını çizen şirket, sistemin nasıl çalıştığını da anlattı. İçeriklere ulaşmak için formaların üzerinde yer alan NikeConnect logosunun üzerinden telefonunuzu bir kere geçirmenizin yeterli olacağını belirten Nike, duyacağınız küçük bir uyarı sesinin ardından NikeConnect uygulamasının devreye gireceğini ve bu yolla içeriklerin görüntülenmeye başlacağını da belirtti.

Nike Plus hesabıyla giriş yapılan uygulamanın NBA 2K18 için özel güçlendirmeler, maçlar için biletler, sporcular tarafındna hazırlanan Spotify listeleri gibi özel etkinliklerin de uygulamanın kullanımı boyunca süreceğini ve NikeConnect kullananların birçok özel ayrıcalığa sahip olacağı da kaydedildi. Oldukça kullanışlı ve güzel görünen o teknolojinin tanıtım videosu ise şöyle:

Nike Giyilebilir Teknoloji Ürünleri İçin Apple ile Çalışıyor

Apple Watch Nike+ Modeli Saatler Piyasaya Çıktı

YORUMLAR