Nintendo Switch: Oyun Dünyasının Yeni Konsolu

Nintendo Switch: Oyun Dünyasının Yeni Konsolu

Uzun süredir Nintendo NX ismiyle anılan ve oyuncuların büyük bir heyecanla beklediği yeni konsol sonunda ortaya çıktı. Bugün yayınlanan bir videoyla Nintendo Switch tanıtıldı.

Nintendo, bugüne kadar çıkardığı her oyun konsolu ile başka bir yeniliğe imza atan ve oyun dünyasının yönünü değiştiren bir şirket. DS ve 3DS ile yakaladığı başarının ardından bunu maalesef Wii U ile gösteremeyen şirket, bir sonraki adımında hem el konsolu hem de ev konsolu işini çok daha iyi şekilde bir araya getireceğinin sinyallerini çok uzun süre önce vermiş ve büyük bir hazırlık içinde olduğunu bizlere göstermişti. 

Nintendo Switch, bugüne kadar gördüğümüz konsol fikrinin çok dışında bir cihaz olacak. Öncelikle konsolun kendisinin sadece bir ekrandan ibaret olduğunu söyleyelim. Bu ekranı evimizdeki bir cihaza taktığımız zaman oyunları rahatlıkla televizyon ekranı üzerinden oynayabiliyoruz. Fakat kullanmakta olduğumuz kontrolörün tuş takımını söküp, o ekrana taktığımızda, cihaz birden el konsoluna dönüşüyor. Bu şekilde yüksek kaliteli oyunları hem evde hem de dışarıda rahatlıkla oynayabiliyoruz.

Bir başka yenilik ise multiplayer, daha doğrusu co-op oynanışta gerçekleşmiş. Oyunları yönettiğimiz iki parça kol, hem aynı anda tek kişi tarafından yönetilerek, kapsamlı bir kontrolör olabiliyorken, iki parçası ayrı ayrı da oynanabiliyor. Böylece tek bir ekran ve kolla arkadaşlarımız ile rahatlıkla oyun oynayabiliyoruz. Ayrıca iki farklı Nintendo Switch yan yana getirilerek, dört arkadaş da oyunun tadını sonuna kadar çıkarabiliyoruz. Şimdilik sadece bir tanıtım videosuyla karşımızda olan konsola dair önümüzdeki günlerde daha ayrıntılı bilgilerin geleceği kesin. Son olarak harika görünen bu konsolun Mart 2017'de piyasaya çıkacağını da hatırlatalım ve o muhteşem tanıtım videosuyla sizleri baş başa bırakalım:

Nintendo Yeni Konsol Üzerinde Çalışıyor

YORUMLAR