Nintendo Wii U Konsolunun Üretimi Durduruldu

Nintendo Wii U Konsolunun Üretimi Durduruldu

Nintendo'nun oyun severlere özel olarak geliştirdiği oyun konsolu Wii U bundan sonra üretilmeyecek. Aldığı karar ile Wii U üretimini durduran Nintendo, piyasaya yeni oyun konsolunu sürecek.

Nintendo'nun popüler oyun konsolunda artık sona gelindi. Japon devi Nintendo'dan sızan bilgilere göre Wii U'nun üretimi bugün (4 Kasım Cuma) son kez yapılacak ve bundan sonra başka bir Wii U üretilmeyecek. Şok bir karar ile Wii U'yu üretim bandından kaldıran Nintendo'nun yeni oyun konsoluyla yola devam edeceği söyleniyor.

2012 yılından günümüze kadar oyun severlere hizmet eden Wii U, her ne kadar popüler gibi görünse de istatistiklere göre konsolun satış rakamları 13 milyon sayısını bir türlü geçemedi. Wii U'dan bir önceki oyun konsolu olan Wii ise 101 milyonluk satış rakamıyla da oldukça popülerdi. Şirketin diğer konsollarına göre bir hayli geride kalan Wii U'nun ise pili tamamen çekildi ve bundan sonra yeni oyun konsolu Switch ile yola devam edilecek. Japon üreticinin yeni oyun konsolu olan Switch ile yüksek satış rakamlarına ulaşılması hedefleniyor. Ayrıca Nintendo'nun Switch'in satışının engellememesi için Wii U'yu üretmekten vazgeçtiği de belirtiliyor.

Playstation 4 Pro Türkiye Fiyatı Açıklandı

Valve, Steam'e Ciddi Ayar Çekmeye Başlıyor

YORUMLAR