Nintendo, Yeni 3DS'leri Tanıttı

Nintendo, Yeni 3DS'leri Tanıttı

Oyun camiasının en köklü firmalarından olan Nintendo, dünyanın en çok satan el konsolu unvanını elinde tutan 3DS'in yeni modellerini duyurdu.

1889 yılında kurulan ve oyun dünyasının önemli firmaları arasında yer alan Nintendo, her ne kadar sıkıntılı bir süreçten geçiyor olsa da çalışmalarını sürdürüyor. Firma ilk olarak 2011 yılında piyasaya çıkardığı ve tarihinin en başarılı oyun cihazı 3DS'i yenileyerek, oyunculara sürpriz yaptı.

New 3DS ve New 3DS XL olarak adlandırılan iki yeni modelin en büyük farkı, ikinci bir analog tuşunu sahip olması. Böylece oyuncuların uzun süredir, en çok şikayet ettiği bir konuyu çözen Nintendo geri dönüşlere kulak astığını gözler önüne serdi. Ancak yeni analog tuşunun diğerine kıyasla daha küçük bir yapıda olduğunu belirtmekte fayda var.

Ayrıca cihazın arkasında bulunan iki adet tuşun yanlarına yenileri eklenerek bu sayı dörde çıkarılmış. Böylece oyunculara daha etkin bir kontrol imkanı sunan Nintendo, başarılı olan bir konsolu anlaşılan daha iyi bir noktaya taşımış.

Tabii cihazın dışı kadar içerisinde de bir takım yenilikler bulunuyor. 'New' adını taşıyan 3DS ve 3DS XL modelleri, eski modellerine göre daha hızlı bir işlemciyle geliyor. Böylece geliştiricilerin daha iyi grafiklere sahip oyunları geliştirmesinin önü açılmış oldu.

Bunların yanı sıra daha iyi batarya, micro SD kart desteği ve daha iyi bir 3 boyut deneyimiyle 11 Ekim'de Japonya'da kullanıcılarının karşısına çıkacak olan yeni modeller, cihazını yenilemek veya yenisini almak isteyen kişilerin beğenisini kazanacak gibi görünüyor.

Nintendo birçok servisini kapatıyor

YORUMLAR