Nintendo Yeni Konsol Üzerinde Çalışıyor

Nintendo Yeni Konsol Üzerinde Çalışıyor

Nintendo’nun tasarım dehası Shigeru Miyamoto, yeni bir konsol tasarımı üzerine yoğunlaştıklarını açıkladı. Verdiği bir röportajda Miyamoto,  Wii U odaklı bir tasarım üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Wii U üretim bandının hızını artırırken, cihazı bir sonraki kuşağa taşımak için çalışmalara başladıklarını anlatan Miyamoto, “Wii U ile geliştirdiğimiz teknolojiden çok memnunuz, Wii U donanımı üzerinde çok çalışıyoruz bunu birkaç daha ileriye götürmeyi planlıyoruz” dedi.

Miyamoto yeni tasarlanması düşünülen konsolun yine bir Mario oyunuyla tanıtımının yapılabileceğini de söyledi. Miyamoto’ya göre Mario Nintendo’nun gelişen yüzünü çok iyi yansıtıyor.

Nintendo yenilik yaptıkça Mario oyunları da evrim geçirerek yepyeni bir hal alıyor ve oyunculara değişik oyun tecrübeleri sunuyor. Bu yüzden ARGE laboratuvarında geliştirilmesi beklenen yeni konsolun tanıtım videolarında, yepyeni bir Mario görmek de sürpriz olmayacak.

Miyamoto yeni geliştirilecek olan oyun konsolunda Zelda’yı da görmenin mümkün olacağını söyledi. Bu yeni sürümle beraber Zelda'da oyuncunun kararlarıyla beraber oyun evreninin de tamamen değişmesinin mümkün olabileceğinin müjdesini de verdi. 

Nintendo Birçok Online Servisini Kapatıyor

Nintendo Yönünü Çekirdek Oyunculara Mı Çeviriyor?

Nintendo, Wii'ye Olan Desteğini Çekmeye Başlıyor

YORUMLAR