Nintendo Yönünü Çekirdek Oyunculara Mı Çeviriyor?

Nintendo Yönünü Çekirdek Oyunculara Mı Çeviriyor?

Çocukluğumuzun kahramanı oldu her zaman Nintendo; renkli dünyasıyla selamladı hep bizleri. Yıllardır asla ilerleyişini bozmayan, çoğunlukla çekirdek oyunculara değil de casual, yani vakit geçirmek için oyun oynayan kitleye hitap eden Nintendo, yönünü çekirdek oyunculara doğru çeviriyor olabilir.

Nintendo'nun ünlü isimlerinden Shigeru Miyamoto ile bu hafta yapılan röportajda ilginç bilgiler elde edildi. EDGE dergisi tarafından yapılan bu röportajda, Miyamoto şu şekilde konuştu;

"Kullanıcıların davranışları normaldir; ben bir müşteriyim, beni eğlendirmen gerekiyor. Bu daha çok pasif bir davranış gibi ve bana göre çok zavallıca bir olay. Bir adım daha atıp, aslında o şeyin ne kadar ilginç olduğunu öğrenmek istemiyorlar, kendilerine daha iyi oyunlarla bile meydan okumayı denemiyorlar."

Miyamoto'nun bu yorumu kısa sürede oyun sektörü üzerinde olay oldu. Nintendo'nun yıllardır bozmadığı bu vizyonu acaba bu sefer değişecek mi? Mario'dan vazgeçecekler mi?

Sorular çok, fakat cevaplar hala eksik. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşünceleriniz bizlerle paylaşın. Nintendo tarafından bir FPS çıkarılsaydı, oynar mıydınız? 

Nintendo Birçok Online Servisini Kapatıyor

YORUMLAR