Nintendo'nun İlk Mobil Uygulaması MiiTomo Neşeli Ama Biraz da Garip

Nintendo'nun İlk Mobil Uygulaması MiiTomo Neşeli Ama Biraz da Garip

Nintendo’nun ilk mobil uygulaması MiiTomo oldukça renkli ve eğlenceli özellikler barındıracak. Ancak MiiTomo'nun bazı dezavantajları da var.

Nintendo uzun zamandır mobil platforma oyun çıkarıp, çıkarmamak arasında bocalıyordu. 2016 yılında çıkacağı konuşulan MiiTomo oldukça eğlenceli bir evren sunuyor, ancak uygulama için satın alma opsiyonlarının oldukça fazla olacağını da hatırlatalım. MiiTomo uygulama marketlerinden bedava olarak indirilecek. MiiTomo kendi bünyesinde eğlenceli içerikler ve Nintendo sosyal iletişim altyapısı barındıracak. Bu hizmetlerden bazıları ise paralı olacak.

MiiTomo (Mii Friends), adından da anlaşılacağı gibi Mii avatarları ile etkileşime geçecek ve bu avatarların Nintendo Network evreninde birbirleriyle etkileşmesini sağlayacak. Nintendo MiiTomo uygulaması daha çok Japonya’ya özgün bir uygulama olsa da, elbette App Store ve Google Play Store raflarına da yerleşecek. Ancak bu 2016’da gerçekleşecek. MiiTomo Nintendo oyun severlerini şimdilik pek tatmin edeceğe benzemiyor. En azından Japonya dışında çok ilgi görmeyebilir. Ancak 2017’den itibaren Nintendo’nun akıllı telefonlar için oyunlar yapacağı konuşuluyor.

Nintendo 30 Yaşına Bastı, Mutlu Yıllar Nintendo

YORUMLAR