Nintendo'nun Yeni Konsolu Mart 2017'de Gelecek

Nintendo'nun Yeni Konsolu Mart 2017'de Gelecek

Nintendo'nun NX kod aklı gizemli konsolu hakkında şimdiye kadar pek çok sızıntı duyduk. Konsolun teknik özellikleri, medya desteği ve yeni nesil konsollar arasında en güçlüsü olacağı gibi gayriresmi bilgiler dışında bugün ilk resmi açıklama bizzat Nintendo tarafından geldi. Yeni konsol, 2017'nin mart ayında tüm dünyayla aynı anda satışa çıkacak.

Nintendo'nun resmi Facebook sayfasında yaptığı duyuruyla beklenmeyen bir anda resmileşen NX konsolu için şimdiye kadar onaylanan tek bilgi çıkış tarihi oldu. Konsolun asıl ismi, teknik özellikleri ve ayrıntıları hala onaylanmış değil, ancak çıkış tarihine bakacak olursak önümüzde bunları öğrenmek için uzun bir zaman var.

Çoğu yabancı kaynağa göre Nintendo NX, 2016'nın son çeyreğine doğru tanıtılacak, hatta belki de satışa çıkacaktı. Son seçenek artık elendiğine göre belki sahiden sene sonuna doğru NX'in tanıtımları başlayabilir. Ayrıca önümüzdeki E3 fuarında da konsol hakkında az da olsa bilgi gelebilir diye düşünüyoruz.

Bunun dışında Nintendo cephesinden NX'e dair gelen bir başka duyuru da yeni The Legend of Zelda oyununun E3'te gösterileceği ve 2017'de NX için de geleceği oldu. Aynı şekilde The Legend of Zelda'nın resmi Facebook sayfasından yayınlanan duyuru, NX açıklamasıyla hemen hemen aynı dakikada paylaşıldı.

Nintendo Yeni Konsol Üzerinde Çalışıyor

YORUMLAR