Nintendo'nun Yıllar Sonra Çıkardığı İlk Orijinal Oyunu Splatoon Çok Beğeniliyor

Nintendo'nun Yıllar Sonra Çıkardığı İlk Orijinal Oyunu Splatoon Çok Beğeniliyor

Nintendo denildiğinde aklımıza İtalyan musluk tamircileri ve karton dinozorlar geliyor. Splatoon tüm bu geleneksel oyunları unutturacak özellikleriyle oyuncuları mutlu ediyor.

Kızgın bir goril, prensi kurtarmaya çalışmaktan damlayan musluklarla ilgilenmeyen su tesisatçıları ve küçük elf çocuğu bir kenara koymanın zamanı gelmişti. Nintendo Splatoon, üçüncü şahıs bakış açısı FPS tarzında bir oyunla geri döndü.

Splatoon, şekil değiştirebilen mürekkep balıklarının silahlarından birbirlerine mürekkep fırlatarak mücadele etmesini anlatıyor. Bu bir grup neşeli karakterin son derece renkli mekanlardaki mücadelesi oldukça renkli grafiklerle desteklenmiş ve bir o kadar da eğlenceli görünüyor. Splatoon, Nintendo’nun orijinal olarak yeni baştan tasarladığı ilk orijinal, bir seriyi takip etmeyen oyunu olarak 2015’e damgasını vuracak. Splatoon 2014 E3 Fuarı'nda tanıtılmıştı, oyuncularla buluşması biraz zaman aldı.

Birbirlerine boya püskürten oyun karakterlerinin bir amacı var elbette, o da oyunlardaki şiddet katsayısını biraz olsun düşürebilmek ve genç oyuncuların ilgisini daha eğlenceli mücadelelere çekebilmek. Splatoon evreni son derece renkli mekanlardan oluşuyor. Hayal edilemeyecek kadar güzel tasarlanmış bu yeni evrende oyun karakterleri takımlar halinde savaşıyorlar. Splatoon un en önemli özelliği oynadığının multiplayer oyunlarda haritalar her gün değişiyor. 

Nintendo Akıllı Telefon ve Tablet Piyasasına Giriyor

Nintendo Yeni Konsol Üzerinde Çalışıyor

Nintendo'nun Yeni Konsolu NX, Android İşletim Sistemini Kullanacak

YORUMLAR