NISSAN Elektrikli Araç Konusunda İddialı

Geleceğin en önemli teknolojilerinden birisi olarak sayılabilecek elektrikli araçlar, ne yazık ki Türkiye'de yeterli ilgiyi görmüyor. Birçok kişi elektrikli araçların daha fazla rağbet görmesi için çeşitli faaliyetler yürütüyor. İşte haberimizin detayları.

Nissan Türkiye, Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu Genel müdürü Emre Doğueri koordinatörlüğünde atağa kalkmak istiyor. NISSAN LEAF araçları gelecek yıl Türkiye getireceklerini söyleyen Doğrueğri, bu şartlar altında lider marka olabileceklerini ifade etti.

Nissan elektrikli araçlar bölgesel güç olacak

Nissan tarafından yapılan açıklamalar dikkatlice incelendiğinde, kuruluşun Türkiye'yi ileri düzey bir seviyeye taşmak istediği görülüyor. 2018 yılına SUV alanında lider olarak tanımlanan şirket, 2019'da da %15 ile liderliğini pekiştirdi.

Nissan Türkiye, kendi mottosunu "yepyeni bir heyecanla" ifadesini kullanarak belirtti. SUV alanında Türkiye'de değişmeyen lider olduklarını ifade eden kuruluş, QASHQAI ile birlikte bizde 17.3 segment payına vardıklarını söyledi.

Şirket yetkilileri, bu yıl ile ilgili yaptıkları değerlendirmelerde faizlerin düşmesinin en büyük yararı sağladığını ifade etti. Sektörün bu yıl 400.000 civarında araca sahip olmasını beklediklerini ifade eden Nissan Türkiye, bunu daha da artıracaklarını söyledi.

Genel olarak değerlendirildiğinde, elektrikli araçlara olan talep giderek daha fazla artacak. Peki sizce Nissan gerçekten de söylediği gibi bu pazarda lider konuma erişebilecek mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

 

YORUMLAR