Nissan, Elektrikli Yeni Leaf Modelini Tanıttı!

Nissan, Elektrikli Yeni Leaf Modelini Tanıttı!

Elektrikli arabası Leaf'in yeni modelinin sızdırılmaması için büyük uğraş veren Nissan, geçtiğimiz gün itibarıyla Leaf'in yeni modelini kullanıcıların beğenisine sundu. Nissan Leaf, performans anlamında rakiplerinin biraz gerisinde kalırken, fiyat konusundaysa rakiplerine göre bir adım öne geçmeyi başarıyor.

Dün akşam tanıtılan yeni Leaf, 40kWh'lik bir batarya kapasitesine sahip. Araç tek şarj ile 241,4 km yol alabiliyorken bu rakam önceki modele göre 80,4 km fazla olmasıyla dikkat çekiyor. Yenilenen Leaf daha fazla yol almasına rağmen, bu mesafeyle bile ne yazık ki rakiplerinin gerisinde kalıyor.

ProPilot özelliğine sahip olan Nissan Leaf, yarı otonom sürüş ve park etme yetenekleri de dahil olmak üzere akıllı sürücü yardım özelliklerine odaklanmış durumda. Gövdesi şarj için daha dinamik tasarlanan yeni modelin, 40 dakikalık hızlı şarj seçeneği de bulunuyor. Ayrıca Nissan şirketi, e-Pedal özelliği sayesinde tek bir pedal yardımıyla hem hızlanma hem de yavaşlama seçeneğini kullanıcılara sunuyor. 

2018 yılının ilk döneminde Nissan Leaf, Amerika ve Avrupa‘da satışa çıkacak ve 30 bin dolar fiyat etiketine sahip olacak. Ayrıca yeni Leaf'in global satışının yıllık 90 bin adedin üzerine çıkması bekleniyor.

BMW, Elektrikli Otomobili i3’te Performansı Arttırıyor

Nissan'ın Yeni Elektrikli Arabası 1940 Model Yarış Arabalarına Benziyor!

YORUMLAR