Nissan Kendi Kendini Park Eden Sandalye Geliştirdi

Nissan Kendi Kendini Park Eden Sandalye Geliştirdi

Nissandan hayatımızı oldukça kolaylaştıracak (!) otomatik park özellikli bir sandalye geliştirildi. 

Teknolojinin aşırı gelişmesi artık her şeyi cihazlara bırakmamıza neden oluyor. Bu işi biraz daha abartan Nissan boş kalmış olacak ki ilginç bir sandalye geliştirmiş. Nissan kendi kendini park eden bir sandalye üretti. İster akıllı sandalye diyin ister kendini park eden sandayle hayatımıza pek bir katkısı olacağı söylenemez. Pek yararlı bir icat olmadığı söylensede ilgi çekici olduğu kesin. Ayrıca bu sandalye ile teknolojinin gücünü bir kez daha görmüş oluyoruz.

Otomotiv sektörünün dev firmalarından birisi olan Nissan, oldukça ilginç bir proje ile karşımıza çıktı. Kalabalık ofislerdeki dağınık sandalye sorunlarına odaklanan firma, otomatik park özellikli ofis sandalyesi geliştirdi. Sandalyenin altında bulunan çipler ve sensörler sandalyeyi önceden ayarlanmış başlangıç konumuna getiriyor. El çırpma sesiyle çalışan sistem saniyeler içerisinde tüm sandalyelerin toparlanmasını sağlıyor. Ortaya çıkan ürün ilgi çekici olsa da tanıtım videosunun daha eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz. Lafı fazla uzatmadan sizi bu eğlenceli video ile baş başa bırakıyoruz.

Öte yandan otomotiv devi Nissan'ın, bu sandalye ile gelecekteki arabalarında kullanacağı otomatik park özelliğinin şovunu yapıyor olması da ihtimaller dahilinde.

Tüm TC Vatandaşlarının Kimlik ve Adres Bilgileri Çalınıp Yayınlandı!

Deprem Şiddetini Artık Cep Telefonlarımız Ölçecek

YORUMLAR