Nissan Sürücüsüz Sandalye Geliştirdi!

Nissan Sürücüsüz Sandalye Geliştirdi!

Japonya merkezli otomotiv şirketi Nissan, sürücüsüz otomobillerin ve otomatik pilot yazılımlarının yaygınlaşmaya başladığı şu zamanlarda sürücüsüz sandalye ürettiğini duyurdu.
Nissan, sürücüye ihtiyaç duymadan kendi kendini idare edebilen "sandalye" ürettiğini duyurdu. Dev üretici, otomatik pilot sistemlerinin ve sürücüsüz araçların yaygınlaşmaya başladığı bu dönemde, neden böyle bir teknoloji geliştirdi veya bu teknolojiyle ne yapmayı planlıyor pek anlaşılabilmiş değil. Öte yandan, geliştirilen sürücüsüz sandalyelerin çalışma şekline bakarak, Nissan'ın bu cihazları sırada beklemeyi sevmeyen kişiler için ürettiğini söyleyebiliriz.

"ProPilot" olarak isimlendirilmiş sürücüsüz sandalye, önünde bulunan diğer sürücüsüz sandalyeyi takip edebilme özelliğine sahip. Yani birkaç sürücüsüz sandalye ile ilginç bir konvoy oluşturulması mümkün.Nissan'ın sürücüsüz otomobil yazılımını kullanarak geliştirdiği sürücüsüz sandalyeler, yine Japon şirket tarafından üretilen ve geçtiğimiz aylarda tanıtılan "kendi kendini park edebilen sandalyeleri" andırıyor.

Bakalım Nissan'ın sürücüsüz sandalyesi ilgi görecek mi?

Nissan Düşüncelerinizi Okuyabilen Bir Elektrikli Araba Geliştirdi

Nissan, Renault ve Microsoft Bağlantılı Sürücüsüz Araba Üretecek

YORUMLAR