No Man's Sky Nihayet Multiplayer Moda Kavuşuyor

No Man's Sky Multiplayer

Piyasaya sürülmeden önce verdiği vaatlerle milyonlarca oyuncuyu etkilemeyi başaran No Man’s Sky, çıkışıyla birlikte büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Özellikle multiplayer desteği olmaması sebebiyle çok eleştirilen oyun için müjdeli haber tam 2 yıl sonra geldi. Oyunun yapımcıları, temmuz ayında multiplayer sözü verdi.

İlk olarak PlayStation 4’e özel olarak geliştirilen keşif oyunu No Man’s Sky, grafikleri ve oynanışıyla oldukça umut vaat etmişti. Oyunun yapımcısı Hello Games, No Man’s Sky’da milyonlarca keşfedilebilir gezegen olacağını ve oyuncuların birbirinden farklı bu gezegenleri tek tek ziyaret edebileceklerini söylemişti. O güne kadar görülmemiş bir çeşitlilik sunma iddiasıyla yola çıkan yapımcılar, oyuna dair büyük bir beklenti oluşmasını sağlamışlardı. Tüm bu sözlere rağmen No Man’s Sky piyasaya sürüldüğünde, söylenen şeylerin yüzde 90’lık kısmının oyunda yer almadığını görülmüş ve büyük bir tepki gösterilmişti. Hello Games ise Sony’nin oyunu bitmeden piyasaya sürdüğüne dair açıklamalar yapmasına rağmen durumu kurtaramamıştı. Çok düşük puanlar alan ve beklenen satışların çok altında kalan oyun, neredeyse unutulup gitmek üzereyken, beklenmedik bir açıklama geldi.

Oyunun yapımcıları, resmi internet siteleri üzerinden No Man’s Sky’a iki yıl sonunda multiplayer mod ekleyeceklerini söylediler. Henüz oyun çıkmadan söz verilen multiplayer mod ancak iki yıl sonra oyuna eklenebilirken, temmuz ayında yapılacak olan No Man’s Sky NEXT güncellemesiyle birlikte oyuna çok oyunculu desteğin yanı sıra onlarca başka özellik daha geleceği belirtildi. 24 Temmuz itibarıyla PC ve PlayStation 4 oyuncularıyla buluşacak olan güncellemenin, Atlas Rises ile birlikte oyunu tam halina oldukça yaklaştıracağının altı çizildi.