Yapımcısı No Man's Sky Bir Hataydı Dedi mi Demedi mi Tartışması

Yapımcısı No Man's Sky Bir Hataydı Dedi mi Demedi mi Tartışması

No Man's Sky'ın yapımcısı Hello Games'in resmi Twitter adresinden atılan bir gönderi, birçok oyuncunun hislerini paylaşsa da, hesabın korumaya alınmasının ardından bunun bir hack saldırısı olduğu ortaya çıktı.

No Man's Sky, tanıtıldığı ilk günden çıkana kadar bütün oyuncuları etkilemeyi başarmış ve özellikle görselleriyle oyuncuları kendine hayran bırakmıştı. Gösterilen her videosuyla biraz daha ilgi çekmeyi başaran oyun, çıktığı ilk gün aldığı inceleme puanları ve kullanıcı yorumlarıyla yerin dibine batırılmıştı. Keza oyunu videolardan görenler ve birkez olsun oynama şansı elde edenler, çok farklı bir oyunla karşılaştıklarını söylüyorlardı. Yapımcıların oyunun içerisinde yer aldığını söylediği neredeyse hiçbir özellik ortalıkta yoktu ve karşımızda yıldızlararası bir yürüme simülasyonu duruyordu. Gelmiş geçmiş en kötü kullanıcı yorumlarına sahip olma gibi geçilmesi zor bir başarıya imza atan oyunun yapımcısı, ilginç bir olayla karşılaştı.

Hello Games'in resmi Twitter adresi üzerinden "No Man's Sky bir hataydı" şeklinde bir gönderi paylaşıldı. Bu yazının yayınlanmasının hemen ardından şirket Twitter hesabının içeriklerini gizli olarak değiştirdi. İçeriğin kapatılmasının üzerine, resmi bir açıklama da yapmayan stüdyonun başındaki isim Sean Murray'den bazı internet sitelerine ilginç elektronik postalar gitti. Gönderilen e-postada: "No Man's Sky bir hataydı. Sizinle iletişim kurmamın amacı, Hello Games'in suskunluğunun mesnetsiz ve profesyonellik dışı olması... Oyun çıktığında tamamen bitmemişti. Çıkması için sadece Sony'den değil, [oyunu bekleyen] topluluktan baskı alıyorduk... Sony, oyunun ana mekaniklerindne bazıları tamamlanmadan onu yayımlamamızı istedi. Sizden bütün oyunu yayınlayamadığımız için özür dilerim..." şeklinde açıklamalar yer alıyordu.

Henüz olayın perde arkası kesinleşmiş değil. Fakat görünüşe göre Sean Murray ve Hello Games'in birkaç hesabı hacklenmiş ve hınzır hackerlar, çeşitli platformlara oyunun bir hata olduğu yönünde mesajlar gönderiyorlar. Bunun hakkında resmi açıklama Hello Games'ten beklenirken, birçok oyuncunun bu görüşe katıldığını da söylemeden geçmeyelim. 

Steam No Man's Sky İçin Artık İstenildiği Zaman İade Etmiyor

No Man's Sky, Steam'in En Kötü Oyunları Arasına Girdi

YORUMLAR