No Man's Sky Oyuncuları Oyunu Geri Verip Parasını İade Alabiliyorlar

No Man's Sky Oyuncuları Oyunu Geri Verip Parasını İade Alabiliyorlar

Son ayların en çok beklenilen oyunu No Man's Sky, piyasaya çıktıktan itibaren birçok hayal kırıklığını da beraberinde getirdi. Beklentileri karşılayamayan oyunu Steam, Amazon veya PSN üzerinden iade etmek isteyen oyuncular hiç beklenmedik bir durumla karşılaştılar.

Dijital oyun kopyaları satan Steam, Amazon ve Playstation Network gibi platformlar, bir süredir sattıkları oyunları belirli şartlar altında geri alabiliyorlar. Geri alım yapan bu şirketler, genellikle oyuncuların satın aldıkları oyunu ne kadar oynadığına bakıyorlar. Eğer geri iade etmek istediğiniz oyunu iki saatin altında oynadıysanız, oyununuzu alıp, paranızı da geri iade ediyorlar. No Man's Sky'da bu saat kriterinin ortadan kalktığı konuşuluyor.

Bugün itibariyle Reddit ve NeoGaf gibi büyük oyun forumlarında No Man's Sky'ın iade süreci konuşulmaya başlandı. Birçok kullanıcı iki saatten fazla oynamasına rağmen No Man's Sky'a yaptıkları iade taleplerinin kabul edildiğini söylediler. Hatta Playstation 4 üzerinde 50 saatten fazla oyunu oynamış olan bir başka oyuncu da geri ödeme alabildiğini iddia etti. 

İlk kez 2013 yılında gösterilen No Man's Sky, oyuncuları heyecanlandırmayı başarmıştı. Oyunun duyurusunun ardından yapımcısı Hello Games ve stüdyonun en yetkili ismi Sean Murray, oyunda yer alacak bir takım özelliklerden uzun uzun bahsetmişlerdi. Fakat oyun sonunda piyasaya sürüldüğünde, içerisinde yer alacağı iddia edilen birçok şeyin eksik olduğu görülmüştü. Bunun üzerine Steam, Amazon ve PSN üzerinden yapılmak istenilen iadelerin sayısı bir hayli artmış, oyuncuların oyuna verdikleri parayı geri almak istemişlerdi. Şimdilik iade yapmak isteyen oyuncuların, herhangi bir engelle karşılaşmadan paralarını geri alabildikleri rahatlıkla görülebiliyor.

No Man's Sky'ı Erken Oynayabilmek İçin 2.000 Dolar Ödedi!

No Man's Sky 18 Kentilyon Kere Patent İhlali Yapmış

No Man's Sky Sizi 18 Kentilyon Gezegene Davet Ediyor

No Man's Sky'a 2.000 Dolar Veren Oyuncu Hiç Mutlu Değil

YORUMLAR