No Man's Sky, Steam'in En Kötü Oyunları Arasına Girdi

No Man's Sky, Steam'in En Kötü Oyunları Arasına Girdi

Çıkışından önce büyük bir heyecan yaratılan; fakat çıkışından sonra bir balon gibi patlayan No Man's Sky için işler giderek daha da kötüleşiyor. No Man's Sky çıkmadan önce geniş çaplı bir reklam kampanyası başlatılmıştı. Oyunun geniş açık dünyası, sınırsız keşif imkanına sahip olduğu gibi noktalar vurgulanarak No Man's Sky için merak oluşturulmuştu. Oyun dünyası bu reklam kampanyasına karşı boş kalmamıştı; hatta oyun gecikmeli olarak çıksa bile oyuncular heyecanla beklemeyi sürdürmüşlerdi. Fakat maalesef No Man's Sky oyuncuların beğenisini kazanamamış, oyun Steam tarihinde görülen en hızlı oyuncu sayısı düşüşlerinden birini yaşamıştı. Bunun yanında yanlış reklam yapılması ve tüketicilerin aldatılması nedeniyle oyun hakkında inceleme başlatılmıştı.

No Man's Sky hakkında sıkça duymaya alışık olduğumuz bu kötü haberlerin sonuncusu ise oyunun Steam üzerindeki inceleme puanları ile ilgili. No Man's Sky'ın Steam inceleme puanlarına bakıldığında oyuncuların bu oyunu tam anlamıyla yerden yere vurmuş olduğunu görebiliyoruz. No Man's Sky için oyunun çıkışından itibaren toplam 71.500 civarında inceleme yapılmış. Bu incelemelerin yüzde 32'lik bir bölümü olumluyken geriye kalan yüzde 68'lik bölüm olumsuz yorumlardan oluşuyor. Bu da oyuna "Çoğunlukla Olumsuz" etiketini kazandırıyor.

No Man's Sky için son 30 gün içinde yapılan incelemelerde ise durum daha da vahim. Yapılan 5.500 civarındaki incelemenin yalnızca yüzde 11 kadarı olumlu yorum içeriyor. Geri kalan yüzde 89'luk bölüm ise tamamen olumsuz yorumlar şeklinde. Bu da oyuna "Büyük Çoğunlukla Olumsuz" etiketini kazandırıyor.Steam üzerinde bu etiketi kazanmak ise bir hayli zor. No Man's Sky bu anlamda çok da övünülecek bir başarı kazanmış değil.

Oyuncuların bu tepkisinin önümüzdeki dönemde çıkacak Call of Duty Infinite Warfare'de de tekrarlanması mümkün; çünkü Call of Duty serisinin son oyununun tanıtım fragmanı YouTube üzerinde yerden yere vurulmuş ve dislike yağmuruna tutulmuştu.

Mafia 3 İncelemesi

Steam No Man's Sky İçin Artık İstenildiği Zaman İade Etmiyor

YORUMLAR