No Man's Sky'a 2.000 Dolar Veren Oyuncu Hiç Mutlu Değil

No Man's Sky'a 2.000 Dolar Veren Oyuncu Hiç Mutlu Değil

Oyunsuz geçirdiğimiz yaz aylarının en büyük umudu No Man's Sky'ın çıkmasına çok az bir süre kaldı. Oyunu çıkmadan önce oynamak iseteyen bir oyuncu, EBay'e 2.000 dolar vermiş ve No Man's Sky'ı on gün önce oynama şansı yakalamıştı. İşte o oyuncu, şimdi pişman olduğunu söyledi. 

Duyurulduğu ilk günden bu yana oyuncuların ilgisini çekmeyi başaran No Man's Sky, bir tür keşfetme ve macera oyunu. Oyundaki ana amacımız, evrenin merkezine ulaşmaya çalışmak ve bunu yaparken, yüzlerce farklı gezegeni gezmek. Gezmek ve bir yere ulaşmakla birlikte içerisinde ticaret ve savaş gibi farklı mekanikler de barındıran yapımın çıkmasına çok az bir süre kaldı. Bunu bekleyemeyen bir oyuncu ise EBay üzerinden iki bin dolar ödeyerek, oyunu önceden oynama şansı yakalamıştı.

Geçtiğimiz günlerde oyunun kendisine ulaştığını söyleyen ve bunu kanıtlamak için de bir video çeken Daymeeuhn takma isimli oyuncu, üzerinden geçen günlerle birlikte No Man's Sky'a dair izlenimlerini yayınlamaya devam ediyor. No Man's Sky'ı gördüğü günden bu yana heyecanla beklediği için iki bin dolarlık bir ödemeye yaptığını söyleyen Daymeeuhn, 30 saatlik bir sürenin ardından oyunu bitirdiği için böylesine bir ödeme yapmaktan pişmanlık duyduğunu dile getirmiş.

No Man's Sky, oynanışıyla olduğu kadar içerisinde bulundurduğu çeşitlilikle de gündeme gelmişti. Haritasında 18 kentilyon farklı gezegeni bulunduran bir yapımı bitirmek için uzun süre zaman harcamak gerektiği düşünülürken, Daymeeuhn'un sadece 30 saatte oyunu bitirmesi, herkesi hayal kırıklığına uğrattı. Bunu nasıl yaptığını da açıklayan oyuncu, bir ticaret noktasında gemisini hızlandırmaya -çok hızlandırmaya- yarayan bir malzeme bulduğunu ve bunu çok düşük bir ücret karşılığında satın aldığını söyledi. Gemisine eklediği bu malzemeyle birlikte 10 kat daha hızlı hareket eden oyuncu, böylelikle asıl göreve 30 saat içerisinde ulaşmış. Fakat bunu yaparken, oyunun kendisine sunduğu ana görevlerin birçoğunu da yapmadığını belirtmiş.

No Man's Sky'ı Erken Oynayabilmek İçin 2.000 Dolar Ödedi!

No Man's Sky 18 Kentilyon Kere Patent İhlali Yapmış

No Man's Sky Sizi 18 Kentilyon Gezegene Davet Ediyor

YORUMLAR