No Man's Sky'ı Erken Oynayabilmek İçin 2.000 Dolar Ödedi!

No Man's Sky'ı Erken Oynayabilmek İçin 2.000 Dolar Ödedi!

Hello Games tarafından geliştirilen ve oyuncularını gezegenler arası seyahat yaptırmakta iddialı olan No Man's Sky oyununa bir genç 2.000 Dolar ödedi. Hem de dolandırılmayı göze alarak.

İlk olarak Playstation 4 ve PC platformlarında yayınlanacak olan oyunun daha önce bildirilen çıkış tarihi çeşitli nedenlerden dolayı ileri bir zamana ertelenmişti. İlk olarak 21 Haziran 2016 tarihinde yayınlanması beklenen oyun ertelenmesinden dolayı 10 Ağustos 2016 tarihinde raflardaki yerini alacak. Fakat eBay üzerinde yer alan bir satıcı 21 Haziran 2016 tarihli bir No Man's Sky Playstation 4 diskini 2.000 dolarlık bir fiyatla satışa çıkardır. Herkes bu ilanın sahte olduğunu ve bir dolandırıcı tarafından yayınlandığını düşünürken bir anda No Man's Sky diski satıldı.

Oyunlara meraklı olan bir genç No Man's Sky oyununa sırf erken oynayabilmek için 2.000 dolar ödedi. Ayrıca bu alışverişi dolandırılma ihtimalini göz önüne alarak yaptı. Belki de bizim ülkemize olduğu gibi gelen paketten karşısına salatalık çıkabilirdi. 

Peki 2.000 dolarlık No Man's Sky oyunu çalışıyor mu?

Oyuncu genç, FedEx ile eline ulaşan oyunun paket açılışını video karşısında yaptı. Paketin içerisinde kutulu bir şekilde No Man's Sky diski çıktı fakat bu kutu tam olarak ambalajlanmamıştı. Yani herhangi bir etikete veya sarılmış pakete sahip değildi. Genç kutuyu açtıktan sonra 2.000 dolar ödediği No Man's Sky diskini Playstation 4'üne taktı. İlk başta oyun konsolu No Man's Sky'ı algıladı ve genç sevinçten bir içki içip videoyu sona erdirdi. Sonra olanları ise bilmiyoruz. İşin diğer bir ilginç yanı ise eBay'deki satıcının hep bu tarzda ilanlar verdiği ve oyunlara önceden ulaşabildiği söyleniyor. 

 

No Man's Sky ne zaman satışa sunulacak?

No Man's Sky oyunu Playstation 4 için 10 Ağustos 2016 ve PC için de 12 Ağustos 2016 tarihinde satışa sunulacak.

No Man's Sky 18 Kentilyon Kere Patent İhlali Yapmış

No Man's Sky Sizi 18 Kentilyon Gezegene Davet Ediyor

YORUMLAR