Nokia 1020'nin Teknik ve Kamera Özellikleri

Nokia 1020'nin Teknik ve Kamera Özellikleri

Nokia'nın Windows Phone 8 işletim sistemi ile birlikte piyasaya sürdüğü Lumia serisinin beklenenden daha fazla başarı sağlaması hem Microsoft'u hem de Nokia'yı elbette oldukça memnun etti. Son yıllarda akıllı telefonların ortaya çıkması ile birlikte mobil pazarda giderek kan kaybetmeye başlayan Nokia'nın biraz toparlanmasını sağlayan Lumia serisinin yeni amiral gemisi cihaz da Lumia 1020 olarak belirlendi ve cihazın resmi tanıtımına iki gün kaldı.

Ancak teknoloji dünyasının bir klasiği olarak, cihaz henüz tanıtılmadan hakkında onlarca görüntü ve resmi bilgi zaten sızdırıldı. Yazımızın başındaki görüntüde cihazın nasıl bir tasarıma sahip olacağını zaten görebilirsiniz ancak biraz teknik özellikler ile kamerasından da bahsetmemiz gerek.

Bellek olarak 2 GB kapasiteye sahip olacak olan cihazın 32 GB'lık da bir iç depolama alanına sahip olacağı ancak SD Kart girişi bulundurmayacağı belirtiliyor. Elbette NFC teknolojisi son model cihazların hepsinde olduğu gibi Nokia Lumia 1020'de de bulunacak. Kamerasının ise daha önceden de belirtildiği gibi 41 megapiksellik bir kamera olacağı belirtiliyor ancak cihazın bu kapasitede bir görüntüyü telefonun nasıl işleyeceği sorusu akıllardaydı.

Varolan dedikodular bu noktada cihazın 32 megapiksel ve 5 megapiksellik görüntüleri aynı anda çekip bunları birleştireceği yönünde. Ayrıca optik imaj dengeleme gibi pek çok gelişmiş ve diğer cihazda bulunmayan bazı özelliklerin de yer alacağına dair bilgiler var. Lumia 1020'nin kamerasının Samsung Galaxy S4 Zoom gibi bir cihazı dahi zorlayacağına dair pek çok bilgi mevcut.

Lenovo Android tabletler satışta

YORUMLAR