Nokia 2017'de Akıllı Telefon Piyasasına Dönüş Yapıyor

Nokia 2017'de Akıllı Telefon Piyasasına Dönüş Yapıyor

Son yıllarda akıllı telefon pazarında tutunamayan Nokia, 2017 yılında akıllı telefonlara geri dönüş yapacağını onayladı. Daha önce MWC 2017'de olacağını duyduğumuz Nokia'nın, akıllı telefon endüstrisine dönmeye hazır olduğu da kesinleşti. 

Dikkat ederseniz haberin başında bir iddia'dan değil, kesinleşmiş bir durumdan bahsettim. Çünkü bu sonucu ortaya çıkaran bazı gelişmeler yaşandı. Nokia'nın Capital Markets Day sunumunda yer alan bir slayta göre, şirketin 2017'de akıllı telefon pazarına döneceğini açıkça görebiliyoruz:

Nokia Power User tarafından ele geçirilen bu slaytta olduğu gibi, Nokia'nın mobil cihazlara geri dönüş yapacağı 2017 yılının altında açık bir şekilde görülüyor. Ayrıca Nokia bununla da yetinmeyecek gibi duruyor, zira VR liderliğini genişletmenin yanı sıra Digital Health markasına da geçiş yapmak isteyeceklerini doğruluyorlar. 

Bununla birlikte, daha önce Nokia'nın 2017 ikinci çeyrekte akıllı telefonlarını piyasaya süreceğine dair iddialar ortaya atılmıştı. Bu iddialar doğru çıkarsa Nokia markasına ait bir telefon görmek için henüz erken. Muhtelemen şirket sağlam bir dönüş için yüksek donanımlı bir cihaz tercih edecektir. 

Sony ve Nokia Sanal Gerçeklik İçin Güçlerini Birleştiriyor

Nokia D1C Akıllı Telefon Görüntüleri, Özellikleri ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı

YORUMLAR