Nokia 9, 8GB RAM ile Gelebilir

Nokia 9, 8GB RAM ile Gelebilir

Nokia'nın amiral gemisi sınıfında olması beklenen yeni telefonu Nokia 9 için söylentiler devam ederken, dün ortaya çıkan haberler, telefonun 8GB RAM kullanabileceği iddia ediyor

Microsoft'un Finlandiyalı telefon üreticisi Nokia'yı satın almasının ardından, Nokia ismi yavaş yavaş geri plana atılmıştı. Çok da iyi gitmeyen bir akıllı telefon pazarı denemesinin ardından Microsoft, Nokia'nın isim haklarını devretmiş; ancak belirli bir tarihe kadar Nokia ismiyle telefon üretilmemesini de şart koşmuştu. Bu hakları satın alan HMD ise sözleşmedeki tarihin gelmesinin ardından harekete geçmiş ve Nokia 6'yı piyasaya sürmüştü. Orta-üst sınıf olarak adlandırabileceğimiz bu telefonun ardından bir amiral gemisi üreteceğinin de sinyallerini veren HMD, henüz resmi olarak açıklamasa da Nokia 9 ile bunu gerçekleştirme peşinde. 

Ortaya çıkan bir benchmark testinde, şimdilik Unknown Heart takma ismiyle anılan Nokia 9, bir kez daha görüldü. Daha önce ortaya çıkmayan bir detayla karşımıza çıkan telefonun, test sonuçlarında açıkça 8GB RAM kullandığı görülebiliyordu.  Diğer üstün özellikleriyle birlikte 750 dolar fiyat etiketiyle satılması muhtemel olan telefonun, bu özelliklerine bakılınca, fiyatı biraz ucuz olsa da bütün bunların doğruluğunu ancak resmi açıklamayla birlikte göreceğiz:

Nokia 9 Özellikleri:

  • Ekran: 5.5 inç OLED QHD
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 835
  • RAM / Depolama: 8 GB RAM, 64/128 GB hafıza
  • Batarya: 3.800 mAh, 
  • İşletim Sistemi: Android 7.1.1 Nougat
  • Genel Donanımlar: İris tarayıcısı, parmak izi sensörü, Nokia OZO Audio, IP68
  • Kamera: 22 MP arka, 12 MP ön kamera

Nokia 9, OZO Audio Kullanan İlk Telefon Olabilir

Nokia'nın Yeni Serisi İçin Geri Sayım Başladı

Yeni Nokia 3310 ve iPhone 7 Plus Karşılaştırması

YORUMLAR