Nokia 9 Bu Sefer 4GB Bellekle Ortaya Çıktı

Nokia 9 Bu Sefer 4GB Bellekle Ortaya Çıktı

Geçen hafta Nokia 9 olduğu düşünülen akıllı telefon modelinin 8 GB RAM’e sahip olduğunu yazmıştık. Ancak GeekBenck’te ortaya çıkan testlerde Nokia 9’un 4 GB belleğe sahip olduğu ortaya çıktı.

GeekBench’te ‘Unknown Heart’ kod adıyla anılan telefonun, artık kesinlikle Nokia 9 olduğu düşünülüyor. Zira daha önce ortaya çıkan tüm sızıntı haberlerde, söz konusu model Nokia 9 ile eşleştirilmişti. GeekBenck’te yer alan son testlere göre, Nokia 9 ile örtüşen Unknown Heart adlı cihazın 4 GB belleğin yanı sıra, Snapdragon 835 işlemciye sahip olduğu da gün yüzüne çıktı.

Ancak geçen hafta duyurduğumuz 8 GB RAM’li modelden sonra 4 GB RAM’li bu modelin ortaya çıkmasının yarattığı ikilem, Benchmark testlerinin güvenilirliğini de sarstı. Diğer bir taraftan, Nokia’nın Asya pazarında rekabete girebilmesi adına 8 GB belleğe sahip Nokia 9 modelini de piyasaya sürmesi ihtimal dahilinde.

5.3 inçlik ekrana sahip olan Nokia 9’un 13 MP dual-kamera setine sahip olması beklenirken, yeni amiral gemisinin Avrupa’da 750 Avro ve ABD’de 700 Dolar’a satışa çıkması bekleniyor.

Nokia 9, 8GB RAM ile Gelebilir

Nokia 9, OZO Audio Kullanan İlk Telefon Olabilir

YORUMLAR