Nokia Açıkladı, Telefon Üretmeyeceğiz!

Nokia Açıkladı, Telefon Üretmeyeceğiz!

Hakkında akıllı telefon üreteceğine dair iddialar çıkan Nokia, bu dedikodulara açıklık getirdi; "Akıllı telefon üretmeyeceğiz."

Bir zamanların efsane telefon üretici Nokia hakkında şu sıralar pek çok iddia dolanıyor. Geçtiğimiz günlerde MWC 2016 öncesi bir trailer yayınlayan şirketin bu hareketi, "sahalara geri döneceğinin sinyalleri" olarak yorumlanmıştı. Ortaya atılan iddialara göre, Nokia'nın Android telefonlarla sektöre geri döneceğine neredeyse kesin gözüyle bakılıyordu. Hatta Nokia'nın 2016 yılında piyasaya çıkarması beklenen telefonlar iddialara göre çoktan tasarlanmıştı bile. Ancak, Nokia geçtiğimiz gün açıklama yaparak bu haberlerin hepsini yalanladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Nokia CEO'su Rajeev Suri, telefon üretimi için acele etmeyeceklerini, acele edilecek bir durumun da olmadığını net olarak ifade etti. Hedeflerinin telefonlara Nokia logosu basmaktan çok daha ötesi olduğunu belirten Suri, "kullanıcılar telefonu ellerine aldıklarında onun bir Nokia olduğunu hissetmeleri gerekiyor" dedi. Bu açıklamalara göre Nokia'nın telefonlarını yakın zamanda göremeyeceğimiz de kesinlik kazanmış oldu.

Öte yandan Nokia, şu anda bazı iletişim firmalarını satın alıyor ve alternatif sektörler üzerinde yoğunlaşıyor. Firma ilerleyen yıllarda kablosuz teknolojilere yeni çözümler üretmek istiyor. Bu nedenle 5G dendiği zaman akıllara ilk gelen isim Nokia olabilir.

Nokia Akıllı Telefon Yapsaydı Muhtemelen Piyasada Olabilecek 6 Telefon

Nokia, MWC 2016'da Çok Büyük Bir Şey Tanıtacak!

Beklenen An Geldi: Nokia'nın Yeni Telefonu Gün Yüzüne ÇıktıYORUMLAR