Nokia Android Telefon Üretebilir

Nokia Android Telefon Üretebilir

Finlandiya’nın popüler telefon üreticisi Nokia son zamanlarda Windows Phone 8 işletim sistemi ile birlikte gelen Nokia Lumia 920 modeli ile kendinden söz ettiriyor. Uzun bir süre akıllı telefon pazarına başarılı bir giriş yapamayan ve diğer üreticilerden geride kalarak umutsuzluğa kapılan şirket Microsoft’la olan işbirliği neticesinde piyasaya başarılı bir giriş yapmış gibi görünüyor.

Ancak bu işbirliğinin yanında Nokia’nın Android telefonlar da üretebileceğine dair göstergeler mevcut. Şirketin verdiği iş ilanları arasında Linux Gömülü Arayazılım Mühendisi’nin de bulunması Linux temelli olan Android’in geliştirilebileceğine ipuçları sunuyor.

İş ilanının detaylarında yeni bir girişim ortamında Linux uzmanının arandığına ve yeni ürünler ile mobil telefonların varlığına dair işaretler var. Ne yazık ki ilan kısa bir süre yayınlandıktan sonra Linkedin üzerinden kaldırılmış durumda.

Bunun Android işletim sistemli bir telefonun yanında Nokia’nın Google platformuna entegre etmek istediği kendi harita uygulamasının da bir denemesi olabileceğine dair görüşler de mevcut.

YORUMLAR