Nokia Asha 310'u Duyurdu

Nokia Asha 310'u Duyurdu

Fin cep telefonu üreticisi Nokia bugün hem spor hem de popüler Asha serisinin çift SIM kart desteğine sahip ve Wi-Fi destekli resmi ilk cep telefonu olan Nokia Asha 310'u duyurdu.

Kullanıcılar Nokia'nın üretmiş olduğu bu yeni model sayesinde istedikleri zaman ellerinde olan iki hattan hangisini kullanabileceklerini kolaylıkla seçebilecekler ve gerektiği zamanlarda Wi-Fi bağlantılarından yararlanabilecekler.

Bir hücresel ağ kullanmadan Internet'e bağlanmanın mümkün olduğu yeni özellik sayesinde, kullanıcılar maddi olarak önemli bir tasarruf sağlamış olacak ve söz konusu iki SIM kart kullanmanın sağlayacağı esneklik ve nezaketten yararlanabilecekler.

Aynı zamanda Nokia Asha 310, Nokia Easy Swap Dual SIM teknoloji sayesinde kullanıcıların bir karttan diğerine kolayca geçiş yapmalarına da olanak sağlıyor.

Nokia tarafından konuyla ilgili "Sizin ana SIM kartınız normal olarak cihazın içerisinde pilin arkasında bulunur. Ama telefonun yan tarafında ikinci SIM için bulunan slot sayesinde telefonu kapatmaya gerek kalmadan iki SIM kart arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz." açıklaması yapıldı.

Ayrıca "SIM yönetici ile farklı 5 SIM karta kadar farklı profiller atayabilir ve SMS gönderme, çağrı veya Internet veri kullanımı gibi farklı işlemler için istediğiniz SIM kartı tanımlayabilirsiniz." açıklamalarına da yer verildi.

Yeni cep telefonu 3 inçlik WQVGA kapasitif dokunmatik ekran, 20 MB dahili kullanıcı belleği ve 32 GB'a kadar genişletilebilir micro SD bellek kartı yuvası ile birlikte geliyor.

Ayrıca A2DP desteğiyle Bluetooth 3.0, Micro USB 2.0 bağlantısı, 3.5 mm AV bağlantısı, USB ve 2mm pinli şarj, GSM/EDGE 900/1800 ağ desteği, 25 güne kadar bekleme süresine sahip batarya gibi özellikler cihazda kullanıcıları bekliyor.

Diğer tüm Asha cihazlarında olduğu gibi Nokia Asha 310 ile birlikte 40 ücretsiz EA oyunu, Nokia Xpress Browser'ın son sürümü, E-Posta, Facebook, Twitter ve eBuddy uygulamaları cihaza yüklenmiş olarak geliyor.

Nokia yeni telefon modeli Asha 310'u Orta Doğu, Asya, Hindistan, Afrika ve Brezilya pazarlarında 2013 yılının çeyreği içerisinde 102 dolar gibi bir ücretlendirmeyle piyasaya sürmeyi planlıyor.

Sony Xperia Z, 999 Resmi Kaç Saniyede Çekebilir?

YORUMLAR