Nokia Bakın Hangi Alanda Dünya Lideri Oldu

Bir zamanlar dünyanın en iyi akıllı telefonların üreten ve dünya lideri olan Nokia büyük bir düşüş yaşayarak adeta dibi boyladı. Ancak şirket yapılan bir araştırmada birinci çıkarak herkesi şaşırtmayı başardı. İşte Nokia ile ilgili bu ilginç haberimizin detayları.

Akıllı telefon modellerini genellikle kamera özellikleri veya dış hatlar ile değerlendiriyoruz. Counterpoint isimli araştırma şirketi, bunu oldukça ilginç bir noktaya çevirerek daha çok yazılım ve güvenlik üzerine bir değerlendirme yaptı bu değerlendirme sonucunda Nokia en güvenilir marka oldu.

Nokia eski günlerine geri döndü

Teknik inceleme bulgularını vurgulayan Araştırma Direktörü Peter Richardson, Nokia ile ilgili bu konuya dikkat çekti. Kendisi de Nokia şirketinin en güvenilir kuruluşlardan birisi olduğunu vurguladı.

Nokia herhangi bir yazılım güncellemesi geldiğinde bunu çok hızlı bir şekilde piyasaya sunacağını ifade etmişti. Şirket diğer kuruluşların yaptığı gibi her zaman yeni modeller piyasaya sunmak yerine daha çok yazılım ve güncellemelere önem veriyor. Bu sayede yazılım ile ilgili daha güvenilir bir kuruluş olduğu imajı ortaya çıkıyor.

Eğer bu şekilde devam ederse muhtemelen insanların önemli bir bölümü güvenilir olduğu için Nokia tercih edebilecektir. Eğer Nokia akıllı telefonlardan bir tanesini kullanıyorsanız sizce şirket bu ünvanı gerçekten hak etti mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

YORUMLAR