Nokia Camera Uygulaması Google Play'de Yayınlandı

Nokia Camera Uygulaması Google Play'de Yayınlandı

Nokia, kullanıcıları için daha hızlı güncelleme ve hizmet sunabilmek için Nokia Camera isimli uygulamasını bugün itibarıyla Google Play üzerinden yayınladı. 

Devasa bir para ödeyerek Nokia'yı satın alan Microsoft, Nokia Lumia ismi altına Windows tabanlı akıllı telefonlar üretmeye başlamıştı. Ardından Nokia ismini tamamen bir kenara bırakan şirket, sadece Lumia markasını karşımıza çıkarmıştı. Lumia ile işlerin kötüye gitmesinden sonra akıllı telefon pazarından yavaş yavaş çekilmeye başlayan Microsoft, Nokia'nın isim hakkını da HMD Global isimli bir başka Finlandiyalı şirkete satmıştı. 

Microsoft tarafından konulan kısa süreli üretim kısıtlamasının kalkmasıyla birlikte Android tabanlı ilk Nokia telefonları karşımıza çıkaran HMD Global, Nokia'nın daha önceki modellerini kullananları mutlu edecek değişiklikler yapacağını da daha önce açıklamıştı. Bu bağlamda Microsoft'tan Nokia Lumia'nın kamera arayüzünü alan şirket, üzerinde yaptığı kimi değişikliklerin ardından Nokia Camera isimli uygulamayı Google Play üzerinden yayınlandı. 

Daha önce Lumia telefon kullananların bir hayli aşina oldukları kamera arayüzünü neredeyse muhafaza eden HMD, uygulamayı Android'e uyarladı ve küçük dokunuşlarla daha kullanışlı hale getirmeyi de başardı. Şimdilik sadece Nokia telefonlar üzerinde kullanılabilen uygulamanın, yakın zaman sonra herkes için de açılabileceği de konuşulanlar arasında yerini aldı. Detaylı ISO ayarlarının yanı sıra daha başka profesyonel ayarlamalar da yapabildiğiniz uygulamaya göz atmak için ise hemen aşağıdaki indir tuşuna basabilirsiniz. 

Nokia'dan Giriş Seviyesi Telefon: Nokia 2!

Nokia'dan Yeni Telefon: Nokia 8!

Nokia 130 ve Nokia 105 Tanıtıldı

YORUMLAR