Nokia HERE Maps Tüm Android Telefonlar İçin İndirilmeye Açıldı

Nokia HERE Maps Tüm Android Telefonlar İçin İndirilmeye Açıldı

Finlandiyalı şirket Nokia, ilk olarak Android ve Tizen işletim sistemli Samsung akıllı telefon modelleri için kullanıma sunduğu harita uygulaması HERE Maps’i bugün itibariyle tüm Android telefon kullanıcılarına açtı. Şu anda geliştirilme aşamasında olan çevrimdışı harita uygulaması Android 4.1 işletim sistemli tüm cihazlarda kullanılabiliyor.

Dünya genelinde 100’den fazla ülke için adım adım sesli yol tarifi, 40 ülkede 800’den fazla şehir için toplu ulaşım haritaları ve yol tarifi, 40’dan fazla ülke için canlı trafik bilgisi, Glympse aracılığıyla gerçek zamanlı olarak gizli ve güvenli konum paylaşımı, favori mekanları kaydetme ve daha pek çok özellikle donatılan HERE Maps, bu ayın başlarında Samsung’un Tizen ile güçlendirilmiş Gear akıllı saati ve Android’li Galaxy akıllı telefonları için indirilmeye açılmıştı. Bugün itibariyle de diğer Android kullanıcılarının beğenisine sunuldu.

Beta aşamasında olmasına rağmen sunduğu özellikler ile Google Haritalar uygulamasını geride bırakan HERE Maps, an itibariyle Google Play Mağazasında yer almıyor. Nokia tarafından paylaşılan APK dosyasını indirmeniz ve yüklemeniz gerekiyor.

Aşağıdaki adımları izleyerek, HERE Maps’i Android cihazınıza sorunsuz bir şekilde kurabilirsiniz:

  • Öncelikle cihazınızın güvenlik ayarlarından “Bilinmeyen Kaynaklar”ı işaretleyin.

  • here.com/beta/android adresine gidin ve “Get the app now” butonuna dokunun.

  • İndirme işlemini onaylayın.

  • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra akıllı telefonunuzda yüklü bir dosya yöneticisi ile HERE_beta_175.apk dosyasını açın ve yükleme işlemini başlatın.

  • Kısa bir yükleme işleminin ardından HERE Maps'i kullanmaya başlayabilirsiniz.

Microsoft, Lumia Telefonlarından Nokia İsmini Kaldırıyor

YORUMLAR