Nokia Lumia 735 ve 730 Sızdırıldı!

Nokia Lumia 735 ve 730 Sızdırıldı!

Windows Phone işletim sistemi Nokia telefonlarıyla ayakta durmaya çalışıyor. Her ne kadar WP başarılı bir işletim sistemi olsa da henüz iOS ve Android'e yaklaşabilmiş değil. Windows Phone işletim sistemine sahip olacak Lumia 730 ve 735'in fotoğrafları sızdırıldı.

Nokia'nın gelişmiş özelliklere sahip telefonlarından Lumia 730 ve 735 için bazı fotoğraflar paylaşıldı. Bu fotoğraflara baktığımızda klasik Lumia tasarımının korunduğu görebiliyoruz. Fakat özellik olarak diğer serilere oranla biraz daha geliştirilmiş olacak bu iki telefondan birisi 4G diğeriyse çift SIM kart'ı destekliyor. Siyah ve Beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle satışa sunulması beklene Lumia'lar, Windows Phone 8.1 işletim sistemiyle karşımıza gelecek.

Flaş'lı bir kameraya sahip olacak olan 735 ve 730, 1 GB RAM ve Snapdragon 400 işlemcinin yanı sıra 720p ekran çözünürlüğünü teknik özellikleri arasında gösterecek.

Nokia'nın bu iki telefonları satış taktiğiyse oldukça farklı olacak. Henüz hangi ülkelerde satışa sunulacağı bilinmeyen bu telefonlar ülkenin gelişmişliğine göre dağılacak. Yani 4G'nin rahat bir şekilde kullanılabildiği ülkelere Lumia 735 gönderilirken, henüz Türkiye gibi 4G'ye geçememiş ülkeler için Lumia 730 gönderilecek.

Nokia Lumia'ların Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı

Windows Phone'a Geçen HTC One M8'i İlk Olarak Nokia Karşıladı

YORUMLAR