Nokia Lumia 920 2012 Yılında 12 Ödül Kazandı

Nokia Lumia 920 2012 Yılında 12 Ödül Kazandı

Finlandiya'lı cep telefonu üreticisi Nokia en yeni Windows 8 Phone cihazlarını 2012 yılının sonuna doğru piyasaya sürmüş olsa da gerçekten büyük başarı yakaladılar ve aynı zamanda bu Nokia için uzun süren durgunluktan sonra iyi de bir atılım olmuş oldu.

Öyle ki Nokia'nın amiral gemisi durumdaki cihazı Nokia Lumia 920 geçtiğimiz yılın son çeyreğinde gerçekten çok popüler bir telefon olmayı başardı ve muhtemelen uzun bir süre daha bu popüleritesini sürdürecek gibi görünüyor.

2012 yılının sonra ermesiyle birlikte geçmişe bir çizgi çekerek kaldığı yerden yoluna devam eden Nokia, Eylül ayında Lumia 920'nin piyasaya sürülmesinden sonra toplamda 12 farklı ödül alarak, başarısını ayrıca gösterdi.

Nokia'ya göre, Lumia 920 Windows Phone 8 dünyanın en yenilikçi akıllı telefonu ve 2012 yılında aldığı farklı 12 ödül de bunun bir göstergesi. 2013 yılı içerinde de insanların akıllı telefonlarını değiştirerek Lumia 920'ye geçmek için şimdiden farklı 12 nedenleri olduğuna dikkat çektiler.

Lumia 920 İngiltere'de teknoloji uzmanları tarafından önde gelen web sitelerinden biri olarak kabul edilen V3.co.uk tarafından yılın en iyi akıllı telefonu ödülüne layık görüldü.

Ayrıca Avustralya'da Gizmodo okuyucularının seçimi ödülünün dışında yılın en iyi akıllı telefonu olarak kabul edildi.

Bunların dışında Nokia Lumia 920'nin dikkat çeken ödüllerden birisi de Almanya'daki Uluslararası Tasarım Forumu'nda almış olduğu Üstün Tasarım iF Ödülü oldu.

Saydığımız bu ödüllerin dışında Nokia'nın amiral gemisi Lumia 920'nin aldığı diğer ödüllere de bir göz atalım:

  • En iyi akıllı telefon tasarım mobil ödülü, Mobile Magazine (Danimarka)
  • 2012 yılının en iyi akıllı telefonu, The Next Web (ABD)
  • En yüksek puan alan, Mobil (İsveç)
  • Tatil için en üst kalitede akıllı telefon, CNET (ABD)
  • En verimli telefon, en iyi kameralı cep telefonu, en iyi haritalı cep telefonu, en iyi Windows Phone, Arstechnic (ABD)
  • 2012 yılının en iyi 25 teknolojik ürünü, Mashable (ABD)
  • Yılın en iyi akıllı telefonu, Mybroadband (Güney Afrika)
  • 2012'nin en iyi AT & T akıllı telefonu, BGR (ABD)
  • Piyasanın gelişmiş en akıllı telefonu, The Independent (İngiltere)

Lumia 920 Kasım ayında yapılan resmi lansmanından bu yana gerçekten çok büyük ilgi ve talep gördü. Bu nedenle çeşitli operatörler ve perakendecilerin stokları bile kısa süre içerisinde tükendi ve bu nedenle birçok kullanıcı Windows 8 Phone'u satın almak istediği halde alamadı. 2013 yılı için üretimlerinin arttırılacağının sözünü de veren Nokia'yı bakalım nasıl bir yıl bekliyor olacak.

Nokia Lumia 920 İncelememize Göz Attınız Mı?

YORUMLAR