Nokia Lumia 920 Ne Kadar Sattı?

Nokia Lumia 920 Ne Kadar Sattı?

Nokia’nın yeni amiral gemisi niteliğindeki akıllı mobil cihazı Nokia Lumia 920 tahminlere göre çok iyi bir satış rakamı yakalamış olabilir. Bu şu an için bir tahmin ancak gerçeklik payının olduğunun da altını çizelim. Ortaya iddialara göre Nokia’nın yeni Lumia modeli Nokia Lumia 920’nin 2.5 milyonu aşan bir sipariş rakamına ulaştığı tahmin ediliyor.

Duyurulduğu günden bu yana üstün donanım özellikleri ve en önemlisi de Windows Phone 8 işletim sistemi ile dikkatleri üzerine çeken Nokia Lumia 920’nin 2.5 milyon adet siparişinin verildiği tahmin ediliyor. Bu tahminlere referans olarak bazı Çinli kaynaklar gösteriliyor, ülkemiz dahil birçok ülkede yoğun talep gören Nokia Lumia 920’nin satışları bu şekilde ilerlerse Lumia ailesi adına bir rekor kırılacak.

Aslında bu Nokia’nın son zamanlarda kırdığı bir rekor olarak da tarihe geçecektir. Lumia ailesine ve satış rakamlarına göz attığımızda bugüne kadar toplamda 2.6 milyon adet satan Lumia serisinin en yeni üyesi Nokia Lumia 920’nin tek başına kısa bir süre içinde serisinin toplam satış rakamına ulaşmış olması gerçek bir rekor ve başarı niteliğinde.

Türkiye’de de şu an satışta olan Nokia Lumia 920’nin en çok sarı rengine ilgi olduğunu ve en çok sarı renginin sattığını da belirtelim ve fiyatının da KDV dahil 1649 TL’ye satıldığının da hatırlatalım.

YORUMLAR