Nokia Lumia 920 Teknik Özellikleri ve Detayları

Nokia Lumia 920 Teknik Özellikleri ve Detayları

Nokia uzun zamandır oldukça geri kaldığı akıllı telefon piyasasına Windows 8 destekli Nokia Lumia 920 ile yeniden giriş yapmak istiyor.

Nokia Lumia 920 hakkında tüm detaylar 5 Eylül Çarşamba günü Microsoft ile birlikte özel bir etkinlikle açıklanacak ancak şimdiden cihaz hakkında pek çok detay sızdırılmış durumda. Nokia Lumia 920 Windows Phone için amiral gemisi durumunda olacak ve içerisinde oldukça etkileyici donanımlar barındırıyor. 

Bunlardan bir tanesi Lumia 920’nin kablosuz olarak şarj edilebilmesi olacak. Tamamen endüstriyel standartlara uygun olarak üretilecek olan kablosuz şarj özelliği böylece piyasada yer alan şarj cihazları ile uyumlu halde olacak.

Ayrıca 32 GB depolama alanı, 1 GB RAM, 1.5 Ghz çift çekirdekli işlemci içerecek olan Nokia Lumia 920’nin 4.5 inç boyutunda HD bir ekranla gelmesi de neredeyse kesinleşmiş durumda.

Nokia’nın 808 Pureview modelindeki 41 megapiksel düzeyinde bir kameraya sahip olmasa da Nokia Lumia 920 için de Pureview terimini kullanıyor, ancak bu sefer 8 megapiksellik bir kamera karşımızda olacak. Modelin kamerasına Pureview denilmesinin sebebi ise cihazda yer alacak olan resim stabilizasyonu ve kamera yazılımının kalitesi. Cihazın ön kısmında ise 1.3 megapiksellik bir kamera yer alacak.

Nokia Lumia 920’nin Ekim sonu ya da Kasım başında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Logitech G710+ Mekanik Oyuncu Klavyesi İncelememiz

YORUMLAR