Nokia, MWC 2015'e Yanında Telefonla Değil 5G ile Geliyor

Nokia, MWC 2015'e Yanında Telefonla Değil 5G ile Geliyor

Bugün 4G teknolojisini oldukça önemsiyor, cihazlarımızda bulunsun istiyoruz. Telefonlarını Microsoft’a kaptıran Nokia 5G teknolojisine soyundu. Mobil Dünya Kongresi 2015'te (MWC) Nokia’dan bir sürpriz bekleniyor.

5G testlerine 2014 yılının eylül ayında başlayan Nokia, aldığı sonuçları ve çok daha fazlasını MWC 2015'te sunacak. 

Nokia Network geçtiğimiz yılın son çeyreğinden bu yana, Internet of Things (IoT) ile birlikte kablosuz teknolojilerin üzerine çalışmalar gerçekleştiriyor. Nokia özellikle bu çalışmalarda çok önemli bir nokta üzernde titizlikle duruyor. 5G üzerindeki altyapı çalışmalarını ve testlerini neredeyse tamamlayan Nokia, Barselona'da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi'nde 5G teknolojisi hakkındaki çalışmalarını sunacak.

Yapılan bir araştırma gelecek 10 yıl içerisinde 50 milyardan fazla cihazın internette çevrimiçi olarak birbirine bağlanacağını öngörüyor. Günlük yaşamı daha da kolaylaştırmak adına gelişen teknolojinin bu bağlamda daha hızlı veri alışverişine ihtiyacı olacak. Nokia bu noktada AR-GE ortağı olduğu IoT (Internet of Things) ile beraber yeni bağlantı alternatifleri ve 5G üzerine çalışıyordu. MWC 2015 te bir gösteri yapacağı açıklanan Nokia’nın hepimizi 5G teknolojisi ile tanıştıracağına kesin gözüyle bakılıyor.

5G Nedir? Gerçek Tanımı Hangisi Olabilir?

Samsung, 5G Testinde Rekor Hızı Gördü

YORUMLAR