Nokia'nın İlk Android Modeli Yenileniyor: Nokia X

Çinli şirket HMD Global'e satıldıktan sonra Android pazarında büyük işler başaran Nokia, ilk Android modelini tekrardan piyasaya sunacak. 2014 yılında Nokia X adıyla sunulan modeli, günümüze uygun hale getirip satmayı planlayan Nokia, daha önce bu cihazından istediği başarıyı yakalayamamıştı.

Microsoft'a satıldığı dönemde ortaya çıkan ve pek çok kişinin merakla beklediği bir cihaz olan Nokia X, kısıtlı özellikleri ve kullanışsız olmasından dolayı büyük eleştirilere maruz kalmıştı. X'ten sonra akıllı telefon pazarında bir daha istediğini elde edemeyen Nokia, bir efsaneyi tekrardan piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Yeni Nokia X'i Çin'deki bir reklam panosununda görüntüleyen kullanıcılar, görselleri hemen internette paylaştılar. İşte cihazın tanıtım tarihi ve sızdırılan bazı özellikleri:

Nokia X Özellikleri ve Çıkış Tarihi

iPhone X ile hem isim hem de özellik bakımından rekabet içerisinde olması planlanan Nokia X, Snapdragon 845 yonga setinden gücünü alacak. 6GB RAM ve çerçevesiz ekranla geleceği ifade edilen cihazda Zeiss lensli çift arka kamera kurulumu bulunacak. Bunun dışında parmak izi sensörü ve su-toz dayanıklılığına sahip olacağı belirtilen telefonun tasarımı ise belirsizliğini koruyor.

Çin'de görüntülenen bir posterde cihazın tanıtım tarihi 27 Nisan olarak belirtilmiş. Büyük bir ihtimalle Çin'de tanıtılacak olan Nokia X'in fiyatı bilinmiyorken ülkemize gelip gelmeyeceğini hakkında da net bir bilgi yok.

Peki sizce Nokia bu cihaz ile başarılı olur mu? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.