Nokia'nın Yeni Telefonunun Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Nokia'nın üst kuruluşu olan HMD Global, yeni telefon için düzenlenecek olan lansmanın davetiyesini dağıtmaya başladı. 4 Ekim tarihinde Londra'da yapılacak etkinlikte büyük bir olasılıkla Nokia 7.1 Plus tanıtılacak.

Birkaç yıldır Android pazarına telefonlar sunan Nokia'nın yeni modeli 4 Ekim tarihinde kullanıcılarla buluşacak. Etkinliğin içeriğini paylaşmayan HMD Global yalnızca Londra'da yapılacağını duyurdu. Fakat uzun süredir ortaya çıkan sızıntılar doğrultusunda çentikli Nokia 7.1 Plus'ın tanıtılması bekleniyorken, yepyeni amiral gemisi de gelebilir.

Şu anda en güçlü telefonu Nokia 8 Sirocco ile istediği verimi alamayan Nokia, kullanıcıların da beklediği amiral gemisini henüz sunmuş değil. Son zamanlarda orta segment pazarına yönelen şirketin kameralı Nokia 9 ile herkesi şaşırtma ihtimali bulunuyor. (Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Nokia'nın beş kameralı prototipi sızdırılmıştı.)

Snapdragon 710 yonga setinden gücünü alacak Nokia 7.1 Plus'ta 6GB RAM yer alması bekleniyor. Arka tarafında Zeiss lensli çift kamerayı barındıracak olan cihazın Android One kapsamında gelmesi muhtemel. Ancak yine de resmi bilgiler için 4 Ekim Perşembe günü düzenlenecek lansmanı beklememiz gerekiyor.