Nokia Telefonlarına Android Oreo Müjdesi!

Nokia Telefonlarına Android Oreo Müjdesi!

HMD Global tarafından devralındıktan sonra pek çok akıllı telefon çıkaran Nokia şirketi, Nokia 3 de dahil olmak üzere tüm Android işletim sistemli telefonlarına Android 8.0 Oreo getirme kararı aldı.

HMD Global'in ürün sorumlusu Juho Sarvikas tarafından yapılan açıklamayla ortaya çıkan bu bilgi sayesinde pek çok Nokia kullanıcısı, telefonlarının güncel kalıp kalmayacağı korkusunu atlatmış oldu. Çünkü çoğu Android işletim sistemli telefon üreticisi bu sorunu kullanıcılarına yaşatıyor.

Google, Android Oreo’yu tanıtırken Nokia telefonların Android Oreo güncellemesi alacağını açıklanmıştı. Nokia 3’ün işlemci gücünün düşük olması sebebiyle Oreo güncellemesini almayacağı bekleniyordu. Ancak HMD Global, bu tahminleri yanlış çıkartarak tüm telefonlarına güncelleme getirecek. Ayrıca şirket Android’e benzer bir arayüz kullanması sebebiyle güncellemelerin daha kısa zamanda yayınlayacağını ifade ediyor.

Bunlara ek olarak, HDM Global tarafından Android cihazlar için iki yıl güncelleme sözü önceden verilmişti. Yani Nokia şirketi, güncelleme konusunda bir hayli hassas davranıyor.

Nokia 6, Hindistan'da Rekor Satış Gerçekleştirdi

Nokia 8 Alana Yanında Saat Hediye!

YORUMLAR