Nokia Treasure Tag, 30 Dolar Fiyat Etiketiyle Nisan'da Satışa Sunulacak

Nokia Treasure Tag, 30 Dolar Fiyat Etiketiyle Nisan'da Satışa Sunulacak

Nokia, Nokia Treasure Tag adını verdiğini yeni aksesuarını resmi olarak duyurdu. Kübik tasarımı ile dikkat çeken renkli ürün, kullanıcıların anahtar, çanta, cüzdan gibi önemli aksesuarlarını kaybetmemelerini sağlıyor.

Nokia’nın uzun süredir konuşulan aksesuarı Nokia Treasure Tab, bugün şirketin resmi kanalı aracılığıyla resmiyet kazandı. Nokia Lumia akıllı telefonlara NFC veya Bluetooth ile bağlanan ve Nokia Treasure Tag uygulaması ile birlikte kullanılan ürün sayesinde artık kullanıcıların önemli aksesuarlarını evde veya iş yerinde unutma sorununu ortadan kalkıyor.

30 x 30 x 10mm boyutunda ve 13gr ağırlığında olan Nokia Treasure Tag, rahatlıkla taşınabiliyor ve kullanımı oldukça basit. Nokia Lumia cihazınızı Nokia Treasure Tag ile eşleştirdiğinizde her iki cihaz da birbirine bağlanıyor. Eğer Treasure Tag’e iliştirdiğiniz aksesuarınız olmadan evden çıkarsanız, her iki cihaz da ses çıkararak sizi uyarıyor. Böylelikle kaybolan aksesuarınızın yerini kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Sesli bildirime ek olarak, Nokia HERE Maps ile güçlendirilmiş harita üzerinden Treasure Tag’ın konumuna erişmeniz de mümkün.

Lumia akıllı telefonunuzla en fazla 4 adet Treasure Tag eşleştirebiliyorsunuz. Lumia Black yazılım güncellemesi gerektiren uygulama, Treasure Tag’e eklediğiniz her bir aksesuar için fotoğraf ve renk seçimine imkan tanıyor. Ayrıca uygulama üzerinden aksesuarınızın sesini kapatma veya uyku moduna alma seçeneği de sunuluyor.

Nokia Treasure Tag’ın içerisindeki batarya, -rahatlıkla bulunabilecek- standart jeton tipi pil ve 6 aya kadar kullanım ömrü var. Sarı, cam göbeği, beyaz ve siyah renk seçenekleri bulunan ürün, 29.90 dolar fiyat etiketine sahip olacak ve Nisan ayından itibaren de global olarak satışa sunulması bekleniyor. Şu anda sadece Windows Phone işletim sistemli cihazlarla uyumlu olan ürünün, üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla Android ve iOS platformunda da destek vereceği belirtiliyor.

Windows Phone Nokia Lumia Icon Tanıtım Videosu

YORUMLAR