Nokia, Windows Phone Pazarında Mutlak Lider

Nokia, Windows Phone Pazarında Mutlak Lider

Windows Phone platformunda kendine iyi bir yer bulan ve hızlı bir giriş yapan Nokia bu pazarda rakip tanımıyor. Rakipsiz olarak Windows Phone pazarında lider durumda olan Nokia rakiplerine tabir-i caizse tozunu yutturdu. Her ay AdDublex tarafından yayınlanan Windows Phone istatistiklerine göre 2012 yılının son ayında Nokia’nın Pazar payının büyük bir oranını elinde tuttuğunu görüyoruz.

AdDublex’in istatistiğine göre Windows Phone pazarında Nokia %74 gibi dev bir oranla liderliğini sürdürüyor. Nokia bu alanda kendi içinde rekabet sürdürüyor diyebiliriz. Lumia modellerinin yarıştığı Windows Phone platformunda cihaz bazında lider konumdaki cihaz ise Nokia Lumia 720 oluyor. Nokia’nın amiral gemisi niteliğindeki cihazı Nokia Lumia 920 ise çıkışını sürdürüyor.

Nokia Lumia 920 %3’ten %9’a ulaşarak en çok satmayı başaran Lumia modeli olarak belirlendi. Öte yandan Nokia’nın bu pazardaki en yakın takipçisi olan HTC, WP8 cihazı ile satışlarını arttırmayı başarmış gibi görünmekte. Bakalım Samsung gibi devlerinde dahil olduğu pazarda işler nereye gidecek.

YORUMLAR