Nokia Windows Phone’a Veda mı Ediyor?

Sürüş ve navigasyon uygulamalarını iWindows telefonlar için geliştiren Nokia, diğer platformlar için üretime geçmeye hazırlanıyor.

Nokia Windows Phone’a Veda mı Ediyor?

Sürüş ve navigasyon uygulamalarını ilk olarak Windows Telefonlar için geliştiren Nokia, diğer platformlar için üretime geçmeye hazırlanıyor. Peki, yeni platformlara geçmesi Windows’dan tamamen ayrılacağı anlamına mı geliyor?

Yapılan açıklamalara göre, hayır. Nokia Android ve iOS için uygulamalarını yeniden masaya yatırsa da, uygulamaların Windows telefonlarla olan bağlatışını tamamen koparmayacak.

Artık Windows ile bir bağlantısı kalmayan Finlandiyalı üretici, kullanım alanı çok daha geniş olan işletim sistemleri için sürüş ve navigasyon uygulamaları tasarlamayı planlıyor.

Nokia ürün pazarlama sorumlusu Udo Szabo, “Artık Nokia telefonlarda hedefimiz biraz daha farklı, uygulamalarımızı pazarı geniş olan işletim sistemleri ve telefonlar için geliştirmeye karar verdik, Bu noktada Microsoft’tan tamamen ayrılmıyoruz, haritaların lisans bedelleri ve uygulamaların ARGE’sinde beraber çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu açıklamaya göre, Nokia’nın Windows Phone üretimini de tamamen Microsoft’a bırakmayacağı da ortada. Nokia Windows telefon üretimi hakkında, “Windows tabanlı telefonlar üretmeye ve mükemmel örnekler çıkarmaya devam edeceğiz, yeni gelecek Windows sürümleri ile ilgili de uyum sağlayacak ürünler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Nokia Android ve iOS için uygulamalarını 2015 yılında uygulama mağazalarına yerleştirmeyi düşünüyor. 

Nokia Z Launcher İleUygulama ve Kişilerinize Anında Erişin

Microsoft, Nokia Store'u Kapatıyor!

YORUMLAR