Nokia Windows RT 8.1 Tablet'in Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Nokia Windows RT 8.1 Tablet'in Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Nokia’nın tartışmalara yol açan Windows RT tableti, yeniden gündemde. Finlandiyalı üretici her ne kadar Windows RT tablet üzerinde çalıştıklarını gizlemeye çalışsa da yeni sızan bilgiler şirketin ummalı bir çalışma içerisinde olduğunu işaret ediyor. Son sızan bilgiler ise cihazın teknik özellikleri ve detayları ile igili.

Nokia’nın Ekim ayının sonlarına doğru tanıtması beklenen Windows RT 8.1 tabletinin teknik özellikleri gün yüzüne çıkmaya başladı. Yeni sızıntılara göre Nokia tablet, 10.1 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğünde 5 noktalı çoklu dokunmatik ve geniş görüş açısına sahip bir ekrana sahip olacak. Qualcomm’un en yeni mobil işlemcisi Snapdragon 800 ile güçlendirildiği söylenilen cihazın 32GB dahili depolama alanına sahip olması bekleniyor. Cihazın RAM’i hakkında henüz bir bilgi yok.

Ayrılabilir klavye ve stand ile gelmesi beklenen Nokia tablet, micro HDMI ve USB 3.0 port desteği sunuyor ve 11N teknolojisini destekliyor. Çeşitli renklerde üretildiği söylenilen cihazı ilk olarak AT&T satışa sunacak.

Android için Resmi Office Uygulaması Türkiye'ye Açıldı

YORUMLAR