Nokia X2: Microsoft'un İlk Android Telefonu Çıkış Yaptı

Nokia X2: Microsoft'un İlk Android Telefonu Çıkış Yaptı

Microsoft'un Android işletim sistemini kullanan yeni akıllı telefonu Nokia X2 resmi olarak çıkış yaptı. Microsoft'tan gelen oldukça ilginç bir teknolojik atılım olan Nokia X2 aynı zamanda firmanın kendi mobil işletim sistemi olan Windows Phone haricinde farklı bir mobil işletim sistemi kullanan ilk akıllı telefonu. Hatırlanacağı üzere Microsoft birkaç ay önce Nokia firmasını satın almıştı ve bu firmanın ürettiği akıllı telefonları kendi mobil işletim sistemi olan Windows Phone işletim sistemini yaygınlaştırmak için kullanmıştı.

Nokia X2, Nokia Lumia telefonların renkli yapısını Android işletim sistemiyle buluşturan bir akıllı telefon. Cihaz turuncu ve yeşil gibi canlı renklerin yanında siyah ve beyaz gibi klasik renkleriyle de raflarda olacak. Nokia X2'de kullanılan Android versiyonu ise tamamen elden geçirilmiş. Nokia X2'de kullanılan başlangıç ekranı tıpkı Windows Phone telefonlarda kullanılan metro arayüzüne benzemekte. Bunun yanında Nokia'nın karakteristik bildirim ekranı, telefonda yüklü olarak gelen Skype, Outlook, OneDrive, Mix Radio, Here Maps gibi Microsoft servisleri Nokia X2'yi diğer Android telefonlardan farklı kılmakta.

Nokia X2'ye donanımsal olarak göz atıldığında telefonun ekonomik bir model olacağı söylenebilir. Nokia X2 şu teknik özelliklere sahip:

  • 4.3", 800x480 çözünürlüğe sahip ekran
  • Çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon 200 işlemci
  • 1 GB RAM
  • 5 MP arka, VGA ön kamera
  • 4 GB dahili hafıza, 32 GB hafıza kartı desteği
  • Çift Sim desteği

Nokia X2 yurtdışında vergiler hariç 99$ satış fiyatına sahip olacak.

HTC, Gerçek Altından Yapılan HTC One Hediye Ediyor!

YORUMLAR