Nokia'dan 2016'da Bir VR Gözlük ve Bir Akıllı Telefon Geliyor

Nokia'dan 2016'da Bir VR Gözlük ve Bir Akıllı Telefon Geliyor

Microsoft’un Nokia’dan telefon üretimini devralmasının üzerinden bir sene geçti. Şimdi, Finlandiyalı üreticinin 2016 için yeni bir telefon projesi üzerinde çalıştığı haberleri geliyor.

Nokia’nın yeni bir telefon ve bir sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığı haberi henüz hiçbir şekilde doğrulanmış değil. Aslında Microsoft ile olan anlaşması gereği Nokia üreteceği telefonlara 2016 yılının 4’üncü çeyreğine kadar Nokia ismi veremeyecek. Ancak bu anlaşma Nokia’yı iPad Mini benzeri bir Android tablet çıkarmaktan alıkoymamıştı.

Öte yandan Microsoft’ta Nokia isminden uzaklaşarak Lumia’yı öne çıkarmaya devam ediyor. 2016’da üretilecek olan herhangi bir Android telefon tıpkı N1 Android Tablet’te olduğu gibi Nokia tarafından aradan çıkarılabilir gibi görünüyor.

Nokia’nın bir telefon çıkarmak üzere çalışmalar yapmaya başladığı haberi Finlandiya’dan geldi. Ancak Aradan geçen bunca zamandan sonra Nokia’nın Samsung ve diğer pazar devleri ile kapışmak istemesi de son derece azimli bir hareket olarak değerlendiriliyor.

Haberler henüz dedikodu aşamasında, ortada bir iddia var ve Nokia bu konuda sessizliğini koruyor. Ne dersiniz fırtına öncesi sessizlik olmasın bu?

Nokia N1 Tablet Fotoğraf Galerisi

Nokia'nın Microsoft'tan Sonraki İlk Cihazı, Yepyeni Tablet: N1

YORUMLAR