Nokia'dan Lumia Serisi için 41 Megapiksel Kamera Geliyor

Nokia'dan Lumia Serisi için 41 Megapiksel Kamera Geliyor

Finlandiyalı cep telefonu üreticisi Nokia'nın daha yüksek kamera çözünürlüğüne sahip ve çok daha gelişmiş özelliklerle donatılmış Windows 8 tabanlı yeni akıllı telefonlar üreteceğine dair söylentilerin henüz arkası kesilmemişken, ortaya çıkan yeni gelişmeler yeni dedikoduların başlamasına neden oldu.

Nokia konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmamış ve böyle bir cihazı doğrulamamış olsa da şirkete yakın bazı kaynaklar tarafından yapılan açıklamalara göre Nokia Windows Phone işletim sistemine sahip olacak olan yeni Lumia serisi akıllı telefonlar üzerine 41 megapiksel Pureview kamera sensörlerini kullanmayı planlıyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl içerisinde Nokia'nın piyasaya sürdüğü amiral gemisi niteliğindeki akıllı telefonu Nokia Lumia 920'de adı 41 megapiksel kamera sensörüyle geçen Pureview kamera sensörünü kullanmaktaydı ama sadece 8 megapiksellik bir kameraya sahipti.

Daha önce piyasaya sürülen Nokia 808'in dışında hiçbir cihazında 41MP'lik PureView kamera sensörüne yer vermeyen Nokia, eğer piyasaya yeni sürmeyi planladığı akıllı telefonlarında bu teknolojiye yer verirse baya ses getireceğe benziyor.

Sonuç olarak piyasada satışa sunulan en yüksek megapiksel değerine sahip telefonların 12 megapiksel civarlarında kamera sensörlerine sahip olduğunu düşündüğünüz zaman, Nokia tarafında yaşanan bu gelişmeler gerçekten heyecan verici.

Nexus 7 İncelemesi

YORUMLAR