Nokia'nın Android Telefonlarını Tanıtacağı Tarih Belli Oldu

Nokia'nın geliştirdiği telefonların tanıtılacağı tarih kesin olarak internete sızdı.

Nokia'nın Android Telefonlarını Tanıtacağı Tarih Belli Oldu

Microsoft ile olan anlaşması bittikten sonra kısa bir sessizliğe bürünen ve daha sonralardan Android telefon geliştirdiği anlaşılan Nokia'nın sahalara döneceği tarih kesinleşti.

Bir süredir Android işletim sistemine sahip telefonlar geliştirdiği konuşulan Nokia'nın önümüzdeki yıl kesin olarak sahalara ineceğini geçtiğimiz gün sizlere aktarmıştık. Finlandiyalı üretcinin gelecek planlarının yer aldığı bir dosyadan sızan bu detaydan sonra şimdi de geliştirilen akıllı telefonların resmi olarak tanıtılacağı tarih bilgisi internete sızdı. Nokia'nın yeni telefonlarını piyasaya sürmek için marka ismini satın aldığı HMD Global şirketi önümüzdeki yıl düzenlenecek MWC 2017'de yer ayırttı. Bu da demek oluyor ki Nokia, MWC 2017'de telefonlarını görücüye çıkaracak.

Telefonlarını tanıtmasını dört gözle beklediğimiz Nokia, 27 Şubat 2017 - 2 Mart 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi'nde yer alacak ve burada kapalı kapılar ardında geliştirdiği telefonlarını tanıtacak. Akıllı telefonlarını yaymak için marka ismini lisansladığı HMD Global'in MWC 2017 için randevu alması ve yer ayırtması Nokia'nın bu etkinlikte kesin olarak yer alacağını gösteriyor. Öte yandan D1C kod adına sahip olan Android telefonun bu etkinlikte kesin olarak tanıtılması bekleniyor ve ayrıca bu telefona başka modellerin de eşlik edebileceği düşünülüyor.

Sağlamlığı ve tecrübesiyle kullanıcıların sevgisini kazanan efsane telefon üreticisi Nokia, bakalım geri döndüğünde de bu konumunu koruyabilecek mi?

Sony ve Nokia Sanal Gerçeklik İçin Güçlerini Birleştiriyor

Nokia D1C Akıllı Telefon Görüntüleri, Özellikleri ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı

YORUMLAR