Nokia'nın Prototip Akıllı Telefonu İnternete Sızdırıldı

Nokia'nın Prototip Akıllı Telefonu İnternete Sızdırıldı

Bir zamanların efsane telefon üreticisi Nokia'nın Microsoft ile anlaşması biter bitmez yeni akıllı telefonu internete sızdırıldı.

Efsane telefon üreticisi Nokia geçtiğimiz yıllarda düşüş yaşamaya başlamış ve Microsoft tarafından satın alınmıştı. Pek çok kesim tarafından heyecanla karşılanan bu haber ile Nokia'nın artık Lumia adıyla yoluna devam edeceği de aktarılmıştı. Bir süre Lumia cihazlar üreten Nokia bu cihazlarla da istenilen verimi alamadı. 2016 yılına geldiğimizde ise Nokia cephesinde yeni hareketlenmeler olmaya başladı. 

Geçtiğimiz aylarda Microsoft ile anlaşması biten Nokia artık bağımsız olarak akıllı telefon üretebilecek. Bu nedenle şirketten önümüzdeki yıla kadar bir kaç akıllı telefon çıkarması bekleniyor. Android işletim sistemiyle birlikte gelmesi düşünülen telefonların sağlamlık ve kamera özellikleriyle kullanıcıları etkilemesi bekleniyor. "3310'un akıllı telefon versiyonu mu geliyor yoksa?"

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir görüntü ise bu iddiaları doğrular nitelikte. Yukarıda görülen fotoğraf üzerinden tahmin yapılacak olursa, telefonun 5 inç boyutlarında olacağı söylenebilir. Hem tuşlu hem de dokunmatik bir ön yüze sahip olacağı söylenen telefonun bu yıl içinde ortaya çıkması bekleniyor. Ayrıca Finli dev Nokia'nın 2024'e kadar tekrar eski yerini alması da bekleniyor. Bakalım efsane küllerinden yenden doğacak mı? Merakla bekliyoruz.

İşte Nokia'nın Android Telefonu Nokia C1

YORUMLAR