Note 7 Altı Yaşındaki Bir Çocuğu Yaraladı

Note 7 Altı Yaşındaki Bir Çocuğu Yaraladı

Cumartesi akşamı New York'ta bir çocuk Galaxy Note 7'den video izlerken yaralandı. Telefonun alev alması sonucunda vücudunda yanıklar oluşan çocuk, yakınlardaki hastaneye kaldırılarak, tedavi altına alındı.

Samsung Galaxy Note 7'nin piyasaya sürülmesinin hemen ardından telefonun şarj sırasında alev aldığına dair haberler çıkmaya başlamıştı. Bunun üretimsel bir hata olduğunu doğrulayan Samsung, bütün Note 7'leri geri çağırmış ve satın alan kullanıcıların da iade edebileceğini açıklamıştı. Telefonun patlama riskinin çok yüksek olduğunun ortaya çıkmasının ardından havayolu şirketleri dahi alarma geçmiş ve telefonun uçuşlarda yasaklanması kararı alınmıştı.

Fakat New York'taki olaya kadar herhangi bir insanın, Note 7 yüzünden yaralanabileceği akıllara getirilmiyordu. Telefonun elinde patlaması sebebiyle vücudunda yanıklar oluşan çocuğun ninesi Linda Lewis, olaya dair New York Post'a açıklamalar yaptı. Çocuğun olaydan sonra herhangi bir telefon görmek istemediğini ya da yanına gitmediğini söyleyen Lewis, talihsiz ufaklığından sürekli ağladığını da söyledi. Yaşananlardan sonra Samsung ile iletişime geçtiklerini de söyleyen Linda Lewis, daha fazla açıklama yapmaktan kaçındı.

Yetkililer ise Samsung Galaxy Note 7 kullanmanın şu an için çok tehlikeli olduğunu söyledi. Note 7 kullanmaya devam edenlerin ise telefonlarını acil şekilde iade etmeleri bildirildi.

Samsung Galaxy Note 7 Yine Patladı ve Bu Sefer Bir Cip Yandı!

Samsung Galaxy Note 7’lerin Satışı Durduruldu Cihazlar Geri Çağırılıyor 

Samsung  Galaxy Note 7'ye Havada Karada Yasak Geliyor!

Galaxy Note 7 Patlama Haberleri Artarak Gelmeye Devam Ediyor

YORUMLAR